Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 25 lutego 2017 r. dzieci z gminy Małkinia Górna pod opieką instruktora szachowego Pani Marty Sieroty uczestniczyły w I Otwartym Turnieju Szachowym „Wąsewska Wieża”. Do rozgrywek przystąpiło łącznie  siedemdziesięciu zawodników. Urząd Gminy Małkinia Górna zorganizował transport naszych reprezentantów na turniej. Dzieci z naszych placówek gminnych stanowiły najliczniejszą grupę na turnieju. Patronat nad rozgrywkami objął Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk.

Dzieci rozegrały 7 rund systemem szwajcarskim, mając na każdą partię 15 minut. Szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najwyższą pozycję wśród reprezentacji z naszej gminy zajął Cezary Sierota (ZSG nr 2 w Małkini Górnej). Zdobył on medal  za zajęcie III miejsca w kategorii chłopców do lat 13. Szymon Zawistowski, reprezentujący Przedszkole Samorządowe, został wyróżniony statuetką dla najmłodszego uczestnika turnieju.