Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Dnia 21.08.2016 roku na stadionie MKS MAŁKINIA odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W ćwiczeniach udział wzięły drużyny OSP z Gminy Małkinia Górna, a mianowicie: OSP Małkinia Górna, OSP Prostyń, OSP Treblinka, OSP Kańkowo, OSP Zawisty Podleśne, OSP Glina oraz OSP Grądy.



 

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, Prezes Zarządu ZOSP RP w Małkini Górnej Pan Andrzej Wyszogrodzki oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej Brygadier Janusz Iwanowski. Pani Wójt powitała serdecznie Druhny i Druhów, którzy stawili się na zawody, komisję sędziowską, Gminnego Komendanta Pana Witolda Biegaja, Skarbnika Gminy Panią Krystynę Wetoszka, Dyrektora GOKiS Pana Andrzeja Sadowskiego oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Panią Elżbietę Figat. Po raz pierwszy w historii zawodów sportowo – pożarniczych do rywalizacji stanęły 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: drużyna z OSP Małkinia Górna i drużyna z OSP Prostyń.

Zarówno Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek jak i Prezes Gminnego Zarządu OSP RP w Małkini Górnej Pan Andrzej Wyszogrodzki, życzyli pięknej i sportowej rywalizacji.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń sędzia główny ustalił kolejność startu drużyn. Każda 8 osobowa drużyna miała do wykonania dwa zadania.

Pierwsze zadanie to sztafeta na 350 metrów połączona z torem przeszkód. Zawodnicy wyznaczeni przez dowódcę zajęli poszczególne strefy zmian. Zawodnicy pierwszych zmian mieli za zadanie dobiec do ustawionego na torze węża W-75 chwycić jeden z łączników i połączyć go z nasadą wylotową rozdzielacza. Po zakończonym zadaniu należało przekazać prądownice (pałeczkę sztafetową) kolejnej strefie zmiany. Na drugim odcinku zawodnik musiał przeskoczyć nad płotkiem lekkoatletycznym. W kolejnej strefie należało przeskoczyć przez rów, nie dotykając linii wyznaczającej przeszkodę oraz strefy pomiędzy tymi liniami.  Na czwartym odcinku uczestnik musiał pokonać slalomem ustawione w rzędzie tyczki. W piątej strefie zawodnik musiał przebiec po równoważni, zeskakując z niej poza wyznaczoną linię zeskoku. Szóstym zadaniem było pokonanie ściany (ponad jej górną krawędzią) bez korzystania z podpór bocznych. Zawodnik pokonujący ostatni siódmy odcinek sztafety pożarniczej musiał złączyć ze sobą w dowolnej kolejności rozdzielacz z wężem, a następnie wąż z prądownicą i musiał dobiec do mety.

Drugie zadanie - to ćwiczenie bojowe. Polegało na:zbudowaniu linii ssawnej,zbudowaniu linii głównej z 2 odcinków węży - W-75,zbudowaniu 2 linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda),uruchomieniu motopompy i zassaniu wody, po to, aby strumieniem wody obrócić lub złamać tarczę oraz przewrócić pachołki.

Wszystkie drużyny ukończyły obydwa zadania. W porównaniu do roku ubiegłego otrzymały znacznie mniej punktów karnych, co świadczy o wzroście umiejętności drużyn.


Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

sztafeta:

ćwiczenie bojowe:

I miejsce

 OSP Treblinka

110, 43

66,76

43,67

II miejsce

 OSP Prostyń

121,30

67, 91

53,39

III miejsce

 OSP Małkinia Górna

123,80

70, 10

53,70

IV miejsce

 OSP Grądy

126,95

75,84

51,11

V miejsce

 OSP Zawisty Podleśne

135,12

72,17

62,95

VI miejsce

 OSP Kańkowo

156, 75

79,09

77,66

VII miejsce

 OSP Glina

193, 76

91,83

101,99

Ostatnim punktem Zawodów Sportowo – Pożarniczych było pokonanie toru przeszkód przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Tor składał się z 4 przeszkód: przeskoku przez rów wypełniony wodą, przeskoku przez płotek lekkoatletyczny, przeczołgania się przez tunel oraz przebiegnięcia przez kładkę. Następnie 4 osoby z drużyny (po 2 na stanowisku) musiały za pomocą hydronetek zapełnić pięciolitrowe zbiorniki. Po wypełnieniu tablice sygnalizowały ukończenie zadania sygnałem dźwiękowym. Na zakończenie każdy zawodnik musiał dobiec do wyznaczonego miejsca przy tablicy i wykonać przypisane zadanie (np. zawiązać węzeł, bądź ustawić na wyznaczonym miejscu przyrząd strażacki). Obie drużyny wzorowo ukończyły wyznaczone zadania.

Szczególne słowa podziękowania Pani Wójt skierowała do Komendanta Powiatowego PSP Brygadiera Janusza Iwanowskiego oraz komisji sędziowskiej za pomoc w organizacji zawodów.

Pani Wójt pogratulowała zwycięzcom i uczestnikom. Zaznaczyła, że udział druhen i druhów w zawodach to najlepszy prognostyk dla nas, dla mieszkańców gminy, że możemy czuć się bezpieczniej.

Uroczystej dekoracji oraz wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej Brygadier Janusz Iwanowski. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, nagrody oraz dyplomy.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd