Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_166_16777215_00_images_zdjecia_2017_majowka_roskti_0507_13.jpgDnia 7 maja 2017 r. w parku w Rostkach Wielkich odbyła się II Majówka. Zainicjowana w roku 2016 impreza na stałe wpisała się już w kalendarium ważnych, kulturalnych wydarzeń gminnych. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Małkinia Górna, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Sołectwo Rostki Wielkie. W tym roku Majówka przebiegała pod znakiem „Białej Niedzieli”.

Każdy uczestnik pikniku w godzinach od 10:00 do 18:00 miał możliwość skorzystania z medycznych porad oraz bezpłatnych badań profilaktycznych, które miały na celu przede wszystkim rozpoznanie czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego. Zorganizowanie takiej akcji medycznej umożliwiło wielu osobom wykonanie  EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cholesterolu i glukozy oraz obliczanie wskaźnika BMI. Otrzymane wyniki badań można było skonsultować u obecnych na miejscu lekarzy specjalistów i dietetyków. 

Od godziny 12:00 rozpoczął się konkurs fotograficzny „Ptaki w obiektywie”.  Celem konkursu było wzbudzenie wśród mieszkańców naszej gminy zainteresowań własnym regionem oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ornitologii i rozwijanie wrażliwości artystycznej. Wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek odbyło się około godz. 18:00.

W kategorii dzieci i młodzież wyróżniono:

- Oliwię Liszewską,
- Mateusza Liszewskiego.

W kategorii dorosłych  wyróżniono:

- Panią Jolantę Trzcińską,
- Pana Bogdana Trzcińskiego,
- Pana Marka Rzempołucha.

O godzinie 15:00 rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Liczba dzieci biorących udział w meczach piłki nożnej przekroczyła  oczekiwaną ilość  młodych piłkarzy. Rozegrane więc zostały dwa mecze. Dorośli rozegrali emocjonujący mecz w siatkówkę. Reprezentanci Rostek Wielkich pokonali Zawisty Nadbużne wynikiem 2:1.

Dla uczestników pikniku wystąpili: „Gminny Chór Dziecięcy”, chór „Cantilena”, zespoły „Zapominajka” i „Małkinianka”, a do późnych godzin wieczornych bawił zebranych  zespół „Czar”.

W organizację pikniku zaangażowało się wiele osób. Wśród nich należy wymienić pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz mieszkańców sołectwa. Są to: Państwo Ewa i Krzysztof Kołota, Państwo Dorota i Grzegorz Rostkowscy, Państwo Elżbieta i Mirosław Świerżyńscy, Państwo Barbara i Tadeusz Imbrzykowscy, Państwo Beata i Jerzy Rukat, Państwo Anna i Krzysztof Kobus, Państwo Sylwia i Rafał Świerżewscy, Państwo Krystyna i Adam Rostkowscy, Pani Teresa Mikołajczyk, Pani Elżbieta Moczarska, Pani Katarzyna Maligłówka, Państwo Elżbieta i Sławomir Piotrak, Państwo Dorota i Grzegorz Rostkowscy, Pan Tadeusz Zakrzewski, Pan Adam Falkowski, Pan Krzysztof Falkowski, Pani Monika Rostkowska oraz Pani Elżbieta Dydek.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd