Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Twój e – PIT

Już od 15 lutego na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl zostały udostępnione wypełnione zeznania dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), tj. składają PIT-37 lub PIT-38.

Jeśli podatnik chce zobaczyć swoje rozliczenie powinien podać swój numer Pesel, kwotę przychodu z zeznania za rok 2017, a także kwotę przychodu z jednej z informacji
od płatników za rok 2018. Kwoty te to swoiste hasła umożliwiające wejście do systemu. Nie trzeba ich podawać, gdy podatnik loguje się z użyciem tzw. profilu zaufanego.

Przygotowane w systemie zeznanie zawiera dane, którymi dysponuje administracja skarbowa na podstawie informacji od płatników, np. PIT-11 oraz dane z  rozliczenia podatnika za ubiegłe lata, w tym dot. wykazanych ulg podatkowych, organizacji pożytku publicznego (OPP), numeru rachunku bankowego. W ten sposób otrzymamy formularz uwzględniający zarobki i np. posiadanie potomstwa (a zatem także ulgę na dzieci niepełnoletnie).

Aby zmienić lub uzupełnić wstępnie przygotowane zeznanie, w tym skorzystać z innych przysługujących podatnikowi ulg bądź zmienić inne dane, w tym np. dotyczące organizacji pożytku publicznego, numeru rachunku bankowego, adresu zamieszkania bądź uzupełnić numer Karty Dużej Rodziny (uprawniającej do zwrotu nadpłaty w terminie 30 dni) - należy wprowadzić odpowiednie zmiany do zaproponowanego z automatu rozliczenia. Jeśli podatnik chce rozliczyć się wspólnie z małżonkiem również powinien wprowadzić korektę do automatycznej propozycji.

 

W przypadku gdy nie zaakceptujemy ani nie odrzucimy zeznania przygotowanego
na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl,a jednocześnie niezłożymy samodzielnie zeznania PIT, wówczas z upływem 30 kwietnia 2019 roku zostanie ono przesłane do urzędu skarbowego.

 

Dla osób które nie mogą skorzystać z tego rozwiązania w domu, Urząd Skarbowy                    w Ostrowi Mazowieckiej przygotował odpowiednie stanowiska komputerowe                                  z bezpiecznym dostępem do Portalu Podatkowego podatki.gov.pl (parter Urzędu,
pokój nr 13). Jeżeli ktoś nie ma internetu albo nie wie jak korzystać z usługi
Twój e-PIT, może przyjść do Urzędu Skarbowego i skorzystać z pomocy pracowników i sprawdzić rozliczenie PIT w Urzędzie.

 

Ponadto informuje się, że w dniu 4 marca 2019 roku w Urzędzie Skarbowym
w Ostrowi Mazowieckiej o godz. 15:00 zostanie przeprowadzone szkolenie
w zakresie usługi Twój e-Pit. W przypadku chęci uczestnictwa w szkoleniu proszę o potwierdzenie zgłoszenia pod nr telefonu (29) 6452015.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!