Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Podczas prac w Małkini kolejne elementy przeprawy drogowej montowane są nad torami nocą, by nie zakłócać codziennego ruchu pociągów. Ponad 100-metrowy wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Obiekt usprawni komunikację drogową i kolejową, zwiększy też bezpieczeństwo.

 

Specjalistyczny dźwig układa kolejne części przeprawy. Nad torami na pięciu przęsłach zostanie zamontowanych 65 betonowych belek – najdłuższe o długości 29 m. Te roboty zakończą się jeszcze w tym tygodniu. Wcześniej wykonano przyczółki i podpory przęseł. Obok nasypu powstają ściany oporowe, rozpoczęła się też budowa dojazdów do obiektu. Po jego obu stronach znajdą się ronda, a dla pieszych i rowerzystów przewidziano chodniki i ścieżkę rowerową. Pojazdy przejadą jednojezdniową trasą o dwóch pasach ruchu (po jednym w każdą stronę). Zakończenie robót zaplanowano na I kwartał 2022 r.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/mosty/wiadomosci/61192,rail-baltica-11-bezkolizyjnych-skrzyzowan-na-mazowszu © inzynieria.com

Więcej przeczytasz na www.inzynieria.com

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!