Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W poniedziałkowy wieczór 19 listopada w ostrowskich Jatkach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Ludzie z Pasją, poświęconych fotografii przyrodniczej.

 

Warsztaty poprowadziła Marta Baranowska – fotografka, leśniczka, miłośniczka koni i jeździectwa, która tak opowiada o swojej pasji: „Ilekroć jestem proszona o napisanie czegoś o sobie, lub bardziej - o moich fotografiach, najpierw doświadczam całkowitej pustki w głowie. Po chwili jednak wszystko zaczyna się układać, wchodzi w dialog, dialog z samym sobą. Obrazy. Pamiętam tak wiele miejsc i wspaniałych chwil, których doświadczyłam z aparatem w ręku. Kiedy myślę o wszystkim, co czułam, zdałam sobie sprawę, ile zawdzięczam fotografii, możliwości zatrzymania emocji w kadrze, w momencie, który trwa tylko przez chwilę. Fotografia zawsze była, jest i będzie sposobem wyrażania siebie, który jest najbliższy mojemu sercu, sposobem pokazania czegoś, co widzę tu i teraz, czymś, co chcę zachować, wrócić i czymś, czym chcę się podzielić z innymi”.

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania Marta Baranowska przybliżyła uczestnikom warsztatów podstawowe zagadnienia związane z fotografią – rolę światła, zasady prawidłowej kompozycji, głębię ostrości. W części poświęconej sprzętowi była mowa lustrzankach, kompaktach, obiektywach, migawkach, pryzmatach, soczewkach i przysłonach. 

Część uczestników przyniosła zesobą swoje zdjęcia i mogliśmy wspólnie przedyskutować przedstawione zagadnienia na przykładach – taka wiedza zostaje na długo.

Uczestnicy otrzymali zadanie domowe – wykonać jak najlepsze fotografie ptaków (lub inne o tematyce związanej z przyrodą) i przynieść je ze sobą na spotkanie. Będą omawiane wspólnie z prowadzącą. Na trzecim spotkaniu, które planujemy na styczeń, będziemy także pod jej okiem fotografować ptaki w terenie. Być może będzie to okazja, aby zrobić zdjęcie do konkursu „Ptaki w krajobrazie jesienno-zimowym”?


Kolejne spotkanie odbędzie się 3 grudnia o 17.00 w Jatkach (Ostrów Mazowiecka, ul. Pocztowa 12).

Dla chcących jeszcze skorzystać z zajęć mamy dobrą wiadomość – jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc zapraszamy (zgłoszenia przyjmuje Rafał Wyszyński, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 882-136-058).


Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

  

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!