Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Po raz kolejny przed ostrowską zawodniczka Marią Jasko  otworzyła sie okazja startu w najważniejszej imprezie karate na świecie. Tym razem Polski Związek  Karate biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki  naszej zawodniczki w 2015 roku postanowił powołać ją do startu w Mistrzostwach Świata Kobiet i w całości pokrył wydatki związane ze startem oraz pobytem w Japonii. Zawody te odbywają się w ramach International Karate Friendship. Decyzja o starcie Marii  zapadło dosyć późno jednak w Ostrowskim klubie Karate Kyokushinkai podjęliśmy wyzwanie. Wiedzieliśmy również, że przeciwniczkami będą  bardzo mocne zawodniczki z Rosji i Japonii. Z uwagi na ograniczone fundusze  niestety  Maria mogła pojechać do Japonii bez naszych sensei. 

Niestety losowanie  nie było łaskawe dla jedynej Polski startującej w najcięższej kategorii wagowej. Wśród 8 zawodniczek  znajdowało się 5 Rosjanek w tym aktualna mistrzyni świata i Europy  Uliana Grebenschikova, 2 Japonki i jedna Polka. Niestety w pierwszej walce Maria miała zmierzyć się z najlepszą zawodniczką - Grebenschikovą. Trudno w tym momencie myśleć o wygranej. Mogliśmy jedynie przygotować się do jak najlepszej walki i pokazać , że nasza zawodniczka nie odda łatwo pola. Mimo przegranej możemy powiedzieć o godnej reprezentacji naszego kraju w tych zawodach. Maria walczyła agresywnie , nie ustępując Ulianie  i oddając każdy cios. Walka była na tyle wyrównana, że jeden z sędziów wskazał na dogrywkę. Pozostali jednak wskazali na Rosjankę jako na zwyciężczynię tej walki. Był to najlepszy wynik i najbardziej wyrównana walka jaką stoczyła Maria z tą niepokonaną zawodniczką a walczyła z nią już cztery razy w swojej karierze. Szkoda, ze wicemistrzyni Europy w pierwszej walce musiała spotkać się z mistrzynią Europy i świata. Szkoleniowcy i przedstawiciele PZKarate, którzy oglądali  walki naszych zawodniczek zgodnie stwierdzili, że ostrowska zawodniczka stoczyła najlepszy pojedynek spośród polskich seniorek biorących udział  MŚ Kobiet. Maria zajęła w tych zawodach miejsce tuż za podium plasując się na piątym miejscu.

1 miejsce -Uliana Grebenschikova (RUSSIA)
2 miejsce - Marianna Krashakova (RUSSIA)
3 miejsce - Zasorina Kseniia (RUSSIA)
4 miejsce - Miyu Kagaya (JAPAN)

Miejsca nieoficjalne:

5 miejsce – Maria Jasko ( POLAND)

6 miejsce – Hitomi Endo ( JAPAN)

7 miejsce- Marianna Krashakova (RUSSIA)

8 miejsce - Elizabeta Ivanova (RUSSIA)

Przy okazji pobytu w Japonii Maria wzięła udział w obozie w Mitsumine oraz uroczystościach  związanych z kolejną rocznicą śmierci Masutatsu Oyamy, twórcy Karate Kyokushinkai. Odwiedziła grób wielkiego mistrza oraz pomnik i świątynie poświęconą jego osobie  jak również miejsce, w którym trenował  w czasie swojego kilkumiesięcznego samotnego pobytu w górach.

Przed nami kolejne wielkie wyzwanie . Maria oraz 4 młodych zawodników z OKKK weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Varnie , które odbędą się pod koniec maja.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!