Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia2015_sport_biegi_przelajowe_biegi_starosty2015_DSCN7962.JPGW miniony wtorek, nasze malownicze łęgi nadbużańskie, znowu stały się areną biegów przełajowych. Tym razem była to impreza inaugurująca sportowy rok szkolny w naszym powiecie czyli Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego. Była to już siedemnasta edycja tej imprezy. Jest to najliczniej obsadzona impreza sportowa w kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego powiatu Ostrów Maz (szkoły podstawowe i gimnazjalne) i Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkolnej (szkoły średnie). W tym roku , w porównaniu do lat poprzednich, była ona naprawdę liczna. Nie pamiętam kiedy ostatnio w jednym biegu gimnazjalistów wzięło udział ponad sto dziewcząt i stu chłopców z tego przedziału szkolnego.


Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00. Otworzył ją Patron imprezy czyli Pan Starosta Zbigniew Kamiński. Obecna była również gospodyni naszego terenu czyli Pani Wójt Bożena Kordek. Przy godnej oprawie w obecności kamer lokalnej telewizji, poczęstunku i trofeów sportowych, odbyły się kolejno 4 biegi: szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców oraz szkół średnich dziewcząt i chłopców. Po podliczeniu wyników rozdano puchary za klasyfikację drużynową oraz medale dla najlepszej trójki z każdego biegu. Z naszej Gminy, w tym wydarzeniu, wzięły udział wszystkie gimnazja oraz nasza szkoła średnia. Zespołowo, niedoścignione okazały się gimnazjalistki z PG 2 Małkinia Górna. Wśród dwunastu gimnazjalnych drużyn dziewcząt z całego powiatu okazały się najlepsze i stanęły na najwyższym stopniu podium – tak zespołowo jak i indywidualnie. Na wyróżnienie zasługuje Michalina Dydek z PG 2 Małkinia Górna, która po raz trzeci wygrała tą imprezę w swojej kategorii.


Po tej części , odbyły się biegi przełajowe dla najmłodszych czyli uczniów szkół podstawowych. Kolejno wystartowały dziewczęta z klas IV- tych, V-tych i VI- tych oraz na dystansie dłuższym chłopcy - klasy IV, V i VI- te . Na podium znaleźli się również uczniowie ze szkół naszej Gminy: Natalia Radomska (SP Orło – II miejsce wśród IV klas) , Oliwia Zakrzewska (III miejsce wśród klas V-tych), Dawid Rostkowski i Adam Nowacki (I i II miejsce wśród klas IV-tych) i Daniel Jadczak (III miejsce klasy V-te). Wśród parunastu szkół podstawowych, na wyróżnienie zasługują chłopcy z SP 2 Małkinia Górna, którzy wygrali klasyfikację zespołową. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i jako organizatorka tej imprezy stwierdzę, że miło ponosić ten ogromny trud organizacyjny jeśli reprezentanci naszej Gminy biorą tak liczny udział i do tego można ich znaleźć na podium. Bardzo za to dziękuję i zachęcam gorąco do udziału w tej najprostszej formie ruchu.


Oddzielnie chcę podziękować GOKiS-owi za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, który w znaczący sposób przyczynił się do sprawnej organizacji.
 


REKLAMAZdjęcia: Hanna Chromińska

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!