Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 7 maja 2015 r. na obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, odbyły się zawody gminne w ramach XII Gminnej Spartakiady Szkół Podstawowych. Tym razem była to konkurencja lekkoatletyczna dla klas IV-VI szkół podstawowych czyli czwórbój lekkoatletyczny, w którego skład wchodziły takie dyscypliny jak: bieg sprinterski (60 m), skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową i bieg długi (dziewczęta – 600 m a chłopcy 1000 m). Drużynę stanowi 6 dziewcząt i/lub 6 chłopców. Najsłabszy wynik punktowy nie wchodzi do sumy dorobku danej drużyny czyli 5 wyników jest liczonych.

  

W organizację zawodów, czyli w skład komisji biegowej, rzutowej i skocznościowej, byli zaangażowani wszyscy opiekunowie ekip sportowych. Za to zaangażowanie wszystkim nauczycielom wf z naszej Gminy, bardzo dziękuję. Za doskonałe przygotowanie całej imprezy, bardzo serdecznie dziękuję koledze Adamowi Koch i Koleżance Zofii Grzymkowskiej. Dziękuję Patrycji Kołuckiej za świetną pracę w sekretariacie zawodów, która usprawniła liczenie wyników a co za tym idzie sprawne przeprowadzenie imprezy.


W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej Gminy. Czwórbój jest dyscypliną rozgrywaną jednego dnia a wyniki przelicza się wg tabel na punkty. Każdy uczestnik konkurencji zdobywa określoną ilość punktów. W tym miejscu chciałam podać kilka rekordów , jakie padły wśród uczestników dzisiejszego święta sportu. Multirekordzistką została Patrycja Dąbrowska (275 pkt) z SP 2 Małkinia Górna, która uzyskała najlepszy wynik w trzech ( na cztery) , konkurencjach czyli bieg na 60 metrów (8, 70 s), bieg na 600 metrów (2 min.9 sek) i skok w dal (4 m 20 cm). Rekord w rzucie piłeczką palantową wśród dziewcząt należy do Andżeliki Bończyk (SP 2 Małkinia G.), która rzuciła na odległość 45 metrów. Wśród chłopców najlepszy sprinter to Krynko Kostek z SP Orło (8,73 sek), Rafał Malec z SP Glina, rzucił najlepiej piłeczką palantową- 54 metry, Kuba Danaj z SP Prostyń skoczył najdalej – 4 m 35 cm a Krystian Sadowski z SP 2 Małkinia G. najszybciej przybiegł na dystansie jednego kilometra – 3 minuty 46 sek. Jeśli chodzi o wynik drużynowy to największym dorobkiem punktowym w obu kategoriach, mogą pochwalić się, drużyny gospodarzy czyli dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. Vice mistrzami Gminy Małkinia G. w 4-boju w tym roku, również w obu kategoriach, została Szkoła Podstawowa w Prostyni. Obie szkoły będą reprezentowały naszą Gminę na zawodach powiatowych w Wąsewie, które odbędą 19 maja 2015r. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy bicia kolejnych rekordów oraz zdobywania punktów w rywalizacji powiatowej oraz medali i awansów do zawodów szczebla międzypowiatopwego i nie tylko.


Oto jak przedstawia się kolejność w zawodach (po weryfikacji wyników biegu długiego wg aktualnych tabel):


Dziewczęta:
1 miejsce SP 2 Małkinia Górna – 1071 pkt 8
2 miejsce SP Prostyń – 718 pkt 6
3 miejsce SP Kiełczew – 569 pkt 5
4 miejsce SP 1 Małkinia G. – 532 pkt 4
5 miejsce SP Orło – 388 pkt 3
6 miejsce SP Glina – 331 pkt - 2


Chłopcy:
1 miejsce SP 2 Małkinia G. – 754 pkt 8
2 miejsce SP Prostyń 708 pkt 6
3 miejsce SP 1 Małkinia G. – 560 pkt 5
4 miejsce SP Orło – 546 pkt 4
5 miejsce SP Glina – 466 pkt 3
6 miejsce SP Kiełczew – 309pkt 2
7 miejsce SP Kańkowo – 237 pkt 1
 

Zdjęcia z imprezy można oglądać na profilu Spartakiady na Facebooku pod adresem

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1595448807393667.1073741838.1420928684845681&type=1

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!