Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_86_16777215_00_images_wiosenny_turniej.JPGW miniony weekend (12 i 13 marca 2016r) nasza hala gimnastyczna rozbrzmiewała okrzykami dopingu i emocji sportowych dziewcząt uprawiających w naszym UKS-ie szczypiorniaka. Czternasta edycja turnieju za nami. Kolejna , która wniosła coś nowego, wyjątkowego. W tym roku po raz pierwszy wystartowały w turnieju trzy nasze rodzime zespoły, każdy z innego rocznika. Najstarsze dziewczęta, to gimnazjalistki z najstarszej klasy (r.2000 i młodsze) rozegrały swoją rywalizację w niedzielę . Jest to drużyna, która niestety kończy swoją sześcioletnią przygodę z tą coraz bardziej popularną dyscypliną. Kolejny zespół, rywalizujący w sobotę to były dziewczęta na starcie gimnazjum czyli rocznik 2002 i młodsze a najmłodsze i zarazem najwdzięczniejsze adeptki małkińskiej piłki ręcznej, to świeży „narybek”, zespół utworzony we wrześniu 2015r, dziewczęta z rocznika 2005/2006 czyli 3 i 4 klasa szkoły podstawowej.  Był to ich debiutancki turniej, w którym z meczu na mecz coraz lepiej odnajdowały się na boisku. Przysporzyły one całej zgromadzonej publiczności najwięcej emocji i radości. 

Nieskromnie stwierdzę, że jak zwykle impreza miała świetną oprawę. Złożyła się na to między innymi ogromna doza zaangażowania i pracy, na długo przed imprezą, Zarządu UKS-u „Dwójka” Małkinia Górna. Jest to współpraca na kilku frontach i wielu płaszczyznach UKS-u, GOKiS-u, Wójta Gminy, ZSG 2 Małkinia Górna, WMZPR czy sponsorów oraz rodziców dziewcząt. Wójt Gminy, pod którego patronatem odbywa się Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, ufundował imponujące trofea zarówno drużynowe jak i indywidualne. Również tradycją jest poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, który został ufundowany przez naszego Patrona. Nad imprezą sprawuje pieczę również  Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy  Związek Piłki Ręcznej, wspomagając w pokryciu kosztów osobowych. Pierwszego dnia czyli 12 marca  obecny był przedstawiciel  związku.

Turniej nasz jest świetną promocją Gminy i miejscowości. Przyjeżdżają do nas zespoły z odległych zakątków regionu. W tym roku , pierwszego dnia imprezy przyjechały drużyny z Białegostoku, Pruszkowa, Dąbrowy Białostockiej, Kolna czy zaprzyjaźnionej Zielonki. Natomiast tegoroczny rekord odległości padł w najmłodszej kategorii, drugiego dnia (13 marca) kiedy to gościliśmy reprezentantki MKS „Junak” z Włocławka. Obok Włocławka rywalizowały w tej kategorii dziewczynki z Warszawy czy Białegostoku. Juniorka młodsza czyli dziewczęta najstarsze to Gimnazja z Radziejowic, Jaktorowa czy Regimina.  

Jako organizatorzy jesteśmy oceniani bardzo wysoko a nasi goście wyrażają się o naszych turniejach wiosennych w wielu superlatywach i klasyfikując nas, bardzo wysoko,  jeśli chodzi o ten region Polski.

Wynik sportowy w przypadku turniejów towarzyskich, może nie jest najważniejszy ale pochwalimy się, że nasze zespoły, we wszystkich trzech kategoriach,  plasowały się na miejscach medalowych.

Podsumowując naszą imprezę tegoroczną, Pani Wójt zapraszała  naszych gości na następną edycję „wiosny” na nasz mały jubileusz, nad którym będziemy już myśleli aby był znowu wyjątkowy i wniósł coś nowego.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd