Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_187_16777215_00_images_zdjecia2015_sport_pilka-reczna_reczna-2.jpgRok szkolny 2015/2016 stał się faktem. Wraz z powrotem uczniów do szkoły UKS „Dwójka” Małkinia, wznowił treningi. Dziś w klubie mamy dwie drużyny: dziewczęta rocznika 2000 i młodsze (3 i 2 klasa gimnazjum) oraz dziewczęta 2002 i młodsze (1 klasa gimnazjum i 6 sp) w sumie na zajęcia ukierunkowane na piłkę ręczną uczęszcza 28 dziewcząt. Jest to w naszej miejscowości propozycja zajęć ruchowych dla młodzieży, w tym wypadku tylko dziewcząt.

 

UKS „Dwójka” Małkinia jest klubem stosunkowo młodym lecz sukcesywnie ugruntowuje sobie pozycję rozpoznawalności w regionie i województwie. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie konkurować, jeśli chodzi o rywalizację sportową, z utytułowanymi wielkimi ośrodkami np. warszawskimi z licznymi kandydatkami do uprawiania tej widowiskowej dyscypliny. Nasz klub, dzięki zajęciom, zagospodarowuje czas wolny dziewczętom, sprawiamy aby nie narzekano, że nic się nie dzieje a młodzież wieczorami szuka zajęcia. Dziewczęta hartują zdrowie, wzmacniają kondycję oraz trenują, grają mecze i turnieje z czego czerpią dużą satysfakcję.


REKLAMA

Aktualnie, w ramach przygotowań do startów ligowych, dla jednego zespołu, oraz dla możliwości rywalizacji, dla drugiego zespołu, wyjechaliśmy w miniony weekend na turniej do Łukowa (woj. lubelskie). Turniej był imprezą trzy dniową. Klub umożliwił nam dojazd na zawody oraz pokrył niektóre inne koszty. Wiele niepowtarzalnych wrażeń, doświadczeń sportowych oraz bolących ze zdrowego wysiłku fizycznego, mięśni, to efekt naszego wyjazdu.

 

Chcę dziś, na progu nowego sezony, bardzo podziękować Władzom, zarówno Klubowym jak i Gminnym, za ogromną przychylność w postaci umożliwienia wyjazdu na Łukovię Cup 18-20 września 2015r. Chcemy jako Klub, bardzo podziękować Sołectwom za nieocenioną pomoc finansową, dzięki , której planujemy wyjazd z rewizytą do Niemiec młodszego zespołu. Bardzo dziękuję dzieciom za sumienność i zaangażowanie oraz wkładany wysiłek.

 

W miniony weekend bawiliśmy się naprawdę nieźle. UKS „Dwójka” Małkinia, jest stowarzyszeniem sportowym znanym, dzięki mediom i nie tylko, w środowisku małkińskim, bez sponsorów i prężnie działających władz, nic byśmy nie osiągnęli. Jedne dziewczęta będą kończyć przygodę z rodzimą piłką więc dobrze byłoby szykować następców. Kto miał kiedyś odczyniania to wiem, że przez pół roku czy rok, nie zrobi się drużyny. Idąc za ciosem, od początku września tego roku, zaczęłam prowadzić, pod patronatem UKS-u, zajęcia z dziewczętami z klas trzecich i czwartych. Smuci fakt, że na ogłoszenia w mediach oraz moje apele do nauczycieli wychowania fizycznego, ze wszystkich szkół podstawowych z naszej Gminy, zareagowały tylko dziewczęta z SP 2 Małkinia (tam gdzie uczę i sama namawiam dzieci). Szkoda, że do naszego klubu na zajęcia, nie chce uczęszczać, żadna dziewczynka z Kiełczewa, Orła czy choćby SP 1 Małkinia. Nie wierzę, że w ościennych miejscowościach nie ma utalentowanych dzieci. Chłopca na zajęcia płatne rodzic do SP 2 Małkinia dowiezie a dlaczego na bezpłatne zajęcia nie dowiezie rodzic dziewczynki??? Przecież dziś świadomość jest zdecydowanie większa, niż w czasach kiedy to ja byłam uczennicą. Rodzice wożą dzieci na różne zajęcia dodatkowe, aby te zwiększały wachlarz swoich możliwości.

 

Tutaj chciałabym zaapelować do rodziców: dajcie dzieciom szansę na emocje i profilaktykę pro zdrowotną, jeżeli urodziły się w roku 2005 i 2006. Jest tworzona dla nich grupa wiekowa. Za klika lat, one będą nastolatkami i zamiast szukać niezdrowych i nieakceptowanych społecznie, wrażeń niech już dziś chwytają bakcyla sportu i zdrowego stylu życia. Zarazem apeluję do rodziców dzieci, uczęszczających już w środy i w piątki w godzinach 14.30-15.40 na zajęcia ruchowe dla tych maluchów, aby pilnowali systematycznego uczestnictwa swojego dziecka w zajęciach bo tylko systematyczność jest drogą do sukcesu a wiem coś o tym bo zaczynam pracę z szóstą grupą dziewczynek.


Trener UKS „Dwójka” Małkinia – Agata Rostkowska (Tel. 604 859 408)

 


 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!