Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

dyplom.jpgMocnym akcentem zakończyły sezon piłkarki ręczne. Ostatnimi i najważniejszymi zawodami dla „Piłkareczek z Małkini”, uczennic Publicznego Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej, był start na XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta brały udział w imprezie, która miała charakter trzydniowy, w Sochocinie (rejon Ciechanów) w terminie 12-14 maja 2017r. Droga, którą pokonały nasze dziewczyny to był kolejno awans z zawodów powiatowych w grudniu 2016r i zwycięstwo w zawodach rejonowych (międzypowiatowych) w kwietniu 2017r. 

Do turnieju wojewódzkiego , obok nas, wywalczyło awans siedem zespołów. System gry to pojedynki „każdy z każdym” w dwóch grupach czterozespołowych. Nam przyszło się zmierzyć z zespołem z Płocka, Radomia oraz Mińska Mazowieckiego. Po wyjściu z grupy na trzecim miejscu (niestety udało się wygrać nam tylko z Mińskiem ) zagrałyśmy o miejsce V-te w turnieju z trzecią drużyną z drugiej grupy. Małkinianki okazały się lepsze od zespołu z Warszawy wygrywając - 21 : 16. Swój występ dziewczęta zakończyły ostatecznie na V miejscu. To była lokata w jaką w tym roku, jako trener, celowałam. Znam warunki szkolnych turniejów wojewódzkich i wiem, że sukcesem jest zajęta lokata. Niedosyt jednak miały dziewczyny, które umieją walczyć i przegrany mecz z Płockiem (11:20) oraz z Radomiem (11:17) mocno przeżyły. Wiadomo apetyty na pierwszą czwórkę - były. Budujące jest jednak, iż trzon naszego zespołu to dziewczęta z klas drugich więc jest plan startu w następnym roku w XX Finałach wojewódzkich i walka o medale. Przykładem progresu niech będzie zespół z Radziejowic, z którym Małkinia walczyła w zeszłym roku o VII miejsce w finałach mazowieckich a 14 maja, w finale, dziewczyny z Radziejowic zdobyły złote medale.
Skład piątej drużyny szkolnej w województwie: Dominika Uścińska, Julia Majewska, Zuzanna Kruszewska, Karolina Budziszewska, Andżelika Bończyk, Aleksandra Rostkowska, Karolina Bończyk, Łucja Liszewska, Magda Baczewska, Magdalena Godlewska, Maria Suchcicka i Julia Piotrak.
Bardzo dziękuję za występ dziewczętom oraz Pani Wójt i Starostwu Powiatowemu za transport na tą jakże dla nas ważną i prestiżową imprezę.


Agata Rostkowska – trener piłkarek ręcznych PG 2 Małkinia G.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!