Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_200_16777215_00_images_zjecia2016_turniej_mikołajkowy_15228014_1285068211557963_230028891_n.jpgDwie drużyny UKS „Dwójka” Małkinia Górna rozpoczęły swój sezon ligowy z końcem września 2016r. Zespół młodziczki, jest zespołem w którym trenuje 10 dziewcząt (II klasa gimnazjum) z rocznika 2002 i młodsze a zespół młodszych dziewcząt to zespół 2004 i młodsze – 13 dziewczynek (6 klasa sp). Wszystkie dzieci są uczennicami Zespołu Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej. Niestety, pomimo usilnych prób z mojej strona jak i Zarządu UKS-u, nie udało się pozyskać żadnej dziewczynki z innych szkół z naszej Gminy, pomimo, że zajęcia, które odbywają się trzy razy w tygodniu, są bezpłatne a dzięki staraniom Zarządu kosztów obsługi Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej, rodzice dzieci też nie odczuwają. Zarząd Klubu działa bardzo prężnie, organizując wyjazdy na spotkania ligowe i dofinansowując wyjazdy towarzyskie. Organizujemy własne turnieje, zapraszając zespoły z naszego i ościennych województw. Dziewczęta podnoszą swój poziom sportowy a co za tym idzie sprawnościowy. Uczą się organizacji własnego czasu, dyscypliny, ciężkiej pracy i pokory. 

Oba zespoły mają, przez Okręgowy Związek Piłki Ręcznej, rozpisany harmonogram gier ligowych do połowy kwietnia 2017r. Jesteśmy małym ośrodkiem, opierającym swoje zespoły na uczennicach, jak już wspomniałam, jednej szkoły. Pracujemy i na miarę swoich możliwości, odnosimy sukcesy. Może nie są to sukcesy wynikowe, jak poobserwujemy suche liczby, ale dziewczęta robią widoczne postępy co cieszy. Mamy przyjazny klimat wśród Dyrekcji szkoły czy władz Gminy, co umożliwia istnienie. Przykładem niech będzie ostatni wyjazd młodszego zespołu do Warszawy na „Siódmiak CAMP” możliwy dzięki pomocy Pani Dyrektor ZSG 2 w sfinansowaniu podróży.

W ostatnią sobotę listopada 2016r, zsynchronizowaliśmy mecze obu zespołów ligowych aby mogły zagrać w Warszawie na MOS Ochota swoje pojedynki. Była więc to doskonała okazja na wspólny wyjazd, integrację, wzajemne poznanie się, obserwację a dla klubu zmniejszenie kosztów.

Dawno, jako Klub, w mediach nie dawaliśmy o sobie znać, ale trenujemy, działamy nieprzerwanie od parunastu lat, na miarę swoich możliwości, zapraszamy na mecze i turnieje oraz umożliwiamy zdolnym ruchowo dziewczętom, wykorzystanie swojego potencjału sportowego. Wiele tych działań wymaga ogromnej determinacji w pracy i wiary, że wykonujemy dobrą robotę a że są problemy, szczególnie z chętnymi do ciężkiej pracy, no cóż a kto ich nie ma? 

W najbliższym czasie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zespołom, na naszym terenie,  w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt , który odbędzie się 10 grudnia 2016r dla młodziczki (2002 i mł) oraz 11 grudnia dla dzieci (2005 i mł.). 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd