Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Małkinia sobota 2 grudnia 2017 roku, na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini odbył się VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójt Gminy Małkinia Górna. Pierwotnie w turnieju udział miało wziąć 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy. W ostatniej chwili z turnieju wycofał się zespół ISKRA ZARĘBY KOŚCIELNE. 

Organizatorzy turnieju, aby nie mieszać w papierach postanowili przyznać zespołom grającym z ISKRĄ walkowery. Podział na grupy przedstawia się następująco:

GRUPA „A”                                                                                                            GRUPA „B”

1.       KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA                                                   1.   MKS MAŁKINIA II

2.       WYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO                                                                   2.   WICHER SADOWNE

3.       RZEKUNIANKA RZEKUŃ                                                                             3.   KS WĄSEWO

4.       MKS MAŁKINIA I                                                                                          4.   ISKRA ZARĘBY KOŚCIELNE

 

Dla przypomnienia kilka słów o zasadach gry. Mecze grupowe każdy z każdym trwają po 15 minut. Zmiany hokejowe. Na boisku przebywa 4 piłkarzy + bramkarz. Punktacja: zwycięstwo – 3 pkt., remis – 1 pkt., porażka – 0 pkt. Dwa pierwsze zespoły z grup awansują do półfinału (1A-2B, 2A-1B), pozostałe grają o miejsca 5 i 7. O kolejności miejsc w tabeli decyduje większa liczba zdobytych punktów, później korzystniejszy bilans meczy bezpośrednich, następnie korzystniejszy bilans bramkowy, potem liczba strzelonych goli i liczba straconych goli, jeśli to nie wyłoń zwycięzcy – dodatkowy mecz. W meczach półfinałowych, meczach o 3, 5 i 7 miejsce oraz w finale – w przypadku remisu seria rzutów karnych (4 strzelających), jeśli to nie wyłoni zwycięzcy – do pierwszego błędu. Mecze od półfinału gramy 2 x 10 minut. Odsadę sędziowską zapewnia trójka arbitrów w osobach Sylwester Sierota, Wiesław Jarząbek i Hubert Rutkowski a pomoc medyczną Grzegorz Jagiełło.

A o to, jak przebiegała rywalizacja w poszczególnych grupach (mecze trwały na przemian).

GRUPA „A”

·         KS OSTROVIA – WYMAKRACZ 2:0

·         MKS I – RZEKUNIANKA 2:2

·         KS OSTROVIA – RZEKUNIANKA 2:2

·         MKS I – WYMAKRACZ 4:0

·         KS OSTROVIA – MKS I 3:3

·         WYMAKRACZ – RZEKUNIANKA 0:2

TABELA:

NAZWA ZESPOŁU                                                                    PUNKTY    Z   R   P   BRAMKI

1.       MKS MAŁKINIA I                                                             5         1   2   0      9-5

2.       KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA                      5         1   2   0      7-5

3.       RZEKUNIANKA RZEKUŃ                                                 5         1   2   0      6-4

4.       WYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO                                       0         0   0   3      0-8

GRUPA „B”

·         MKS II – WICHER SADOWNE 0:1

·         KS WĄSEWO – ISKRA 3:0 w

·         MKS II – KS WĄSEWO 2:0

·         WICHER – ISKRA 3:0 w

·         MKS II – ISKRA 3:0 w

·         WICHER – KS WĄSEWO 3:0

TABELA.

NAZWA ZESPOŁU                                                                    PUNKTY     Z   R   P   BRAMKI

1.       WICHER SADOWNE                                                       9           3   0   0       7-0

2.       MKS MAŁKINIA II                                                           6            2   0   1       5-1

3.       KS WĄSEWO                                                                   3            1   0   2       3-5

4.       ISKRA ZARĘBY KOŚCIELNE                                            0            0   0   0       0-9

 

·         ISKRA ZARĘBY KOŚCIELNE zrezygnowała w ostatniej chwili z gry. Zespołom przyznano walkowery.

W półfinałach zagrają:

          MKS MAŁKINIA I – MKS MAŁKINIA II;                   KS OSTRÓW MAZOWIECKA – WICHER SADOWNE.

                W pierwszym meczu półfinałowym doszło do bratobójczej walki pomiędzy dwoma zespołami MKS MAŁKINIA - starzy kontra młodzież. To spotkanie lepiej rozpoczęła młodzież (MKS II), która po golu Krzysia Krawczyka objęła prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Przemysław „Memek” Maliszewski. Młodzież na prowadzenie wyprowadził Piotr Barszcz a wyrównał Adam „Groszek” Najgrodzki. Po raz trzeci młodzi wychodzą na prowadzenie za sprawą Wróbelka (Bartłomiej Wróblewski). Skórę starym wyjadaczom uratował w ostatnich sekundach meczu Daniel Góral. Spotkanie kończy się remisem 3:3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna jest seria rzutów karnych, którą wygrał MKS I 4:2 i on awansował do finału.

                                                    MKS MAŁKINIA I – MKS MAŁKINIA II 4:3 (k)

                W drugim półfinale faworyzowana KS OSTROVIA niespodziewanie przegrywała 0:1 z WICHREM SADOWNE. Po dwójkowej ładnej akcji Piotra Sadowskiego i Przemysława Dzieciątko, ten ostatni trafia go siatki rywala i daje prowadzenie WICHROWI. Sfrustrowani ostrowiczanie dłuższy czas nie mogli sforsować obrony WICHRA, który umiejętnie się bronił. Gdy do roboty wzięła się wreszcie dwójka dwóch wyjadaczy KS OSTROVII – Dawid Wilczewski, który dwa razy dograł do Arkadiusza Ciacha, było po herbacie. KS OSTROVIA awansowała do finału a WICHER SADOWNE w walce o trzecie miejsce spotka się z MKS II.

                                                    KS OSTROVIA – WICHER SADOWNE 2:1

MECZ O 7 MIEJSCE.

Mecz o 7 miejsce, w którym miały grać: WYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO z ISKRĄ ZARĘBY KOŚCIELNE nie odbył się. Siódmą lokatę w turnieju zajął zespół WYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO.

MECZ O 5 MIEJSCE.

                W meczu o piątą lokatę spotkały się RZEKUNIANKA RZEKUŃ i KS WĄSEWO. Było to dość ciekawe widowisko, w którym padło aż 9 goli. Jako pierwszy do siatki trafił piłkarz, RZEKUNIANKI Jakub Podgajny, który gola zdobył z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził Rafał Żukowski, ale riposta RZEKUNIANKI była błyskawiczna. Po golach Konrada Sobotki i Łukasza Choroszewskiego RZEKUNIANKA do przerwy prowadziła 3:1. Po zmianie stron na 4:1 gola strzelił Jakub Podgajny, następnego na 5:1 strzela Konrad Sobotka i na 6:1 Łukasz Choroszewski. Piłkarze z Wąsewa nie rzucili ręcznika bili się do ostatniego gwizdka sędziego i dzięki temu strzelili jeszcze dwa gole, których autorami byli Grzegorz Godlewski i Rafał Żukowski. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem RZEKUNIANKI 6:3, która zajmuje 5 miejsce a zespołowi KS WĄSEWO przypadło 6.

                                                   RZEKUNIANKA RZEKUŃ – KS WĄSEWO 6:3

MECZ O 3 MIEJSCE.

                W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa zespoły z grupy B – MKS II i WICHER SADOWNE. MKS II pierwsze spotkanie grupowe przegrał z WICHREM 0:1 tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu. Teraz przyszedł czas na rewanż, ale pierwszego gola strzelają piłkarze Sadownego (Przemysław Dzieciątko). Do wyrównania doprowadził Bartłomiej „Wróbelek” Wróblewski, po ładnej składnej akcji z Michałem Zawistowskim. Zwycięskiego gola dla MKS II strzela piłkarz WICHRA Kamil Sówka, który strzał Wróbelka nie fortunie skierował do własnej siatki kompletnie zaskakując swego bramkarza. Tak, więc rewanż się udał i MKS II zajął trzecie miejsce a czwarte WICHER SADOWNE.

                                                  MKS MAŁKINIA II – WICHER SADOWNE 2:1

FINAŁ.

                W wielkim finale o Puchar Wójt Gminy Małkinia Górna spotkały się zespoły MKS MAŁKINIA I i KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA. Tu należałoby nadmienić, że w zespole KS OSTROVIA gościnie wystąpił ich wychowanek Arkadiusz Ciach, który, na co dzień broni barw III ligowego SOKOŁA OSTRÓDA. Ciacho, bo taki ma pseudonim w pierwszym meczu z nami popisał się hat-trickiem i to dzięki nie mu zespół KS OSTROVIA zawdzięcz awans do finału nie ujmując umiejętności pozostałym piłkarzom KS OSTROVII. Mecz w wykonaniu obu zespołów był godny finału. Raz jedni to za chwilę drudzy stwarzali sobie wyśmienite okazje strzeleckie, ale na tablicy był ciągle wynik 0:0. Ciacho dwoił się i troił, ale tym razem nie dał rady pokonać Dominka Sekułę, który w 100% wybronił wszystkie jego strzały. Gdy do końca spotkania brakowało 46 sekund nastąpiła awaria zegara świetlnego (na pulpit sterowniczy wpadł jeden z piłkarzy) a gra toczyła się dalej (upłynęło dalszych parę sekund). Po uwadze stolika jury gra została przerwana aż do usunięcia awarii. Zamiast 30 sekund grę prowadzono przez 45 i to przesądziło o zwycięstwie KS OSTROVII, bo złotego gola strzelił Dawid Wilczewski (tu są kontrowersje. Gol nie powinien być uznany a mecz powinien zakończyć się wynikiem 0:0) i tym samym Puchar Wójt Gminy Małkinia Górna powędrował do rąk piłkarzy KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA. MKS MAŁKINIA I musiał zadowolić się drugim miejscem.

                                       MKS MAŁKINIA I – KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA 0:1

Tak przedstawia się kolejność końcowa VII Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójt Gminy Małkinia Górna:

1.       KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA

2.       MKS MAŁKINIA I

3.       MKS MAŁKINIA II

4.       WICHER SADOWNE

5.       RZEKUNIANKA RZEKUŃ

6.       KS WĄSEWO

7.       WYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO

8.       ISKRA ZARĘBY KOŚCIELNE.

NAGRODY INDYWIDUALNE ZDOBYLI:

NAJLEPSZY PIŁKARZ TURNIEJU (MVP):

-  ARKADIUSZ CIACH – KS OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA

NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU:

- ARKADIUSZ CIACH – 6 GOLI.

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU:

- DOMINIK SEKUŁA – MKS MAŁKINIA I

Organizatorzy poza turniejem postanowili wyróżnić najlepszego piłkarza z dwóch zespołów MKS MAŁKINIA. Tym piłkarzem został DANIEL GÓRAL.

NAGRODY ZESPOŁOWE (puchary i dyplomy):

Nagrody dla poszczególnych zespołów wręczyli Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna, Andrzej Sadowski – Dyrektor GOKiS w Małkini oraz Prezes Klubu MKS MAŁKINIA – Łukasz Fidorczuk i Sekretarz Klubu Mariusz Kochański. Na koniec kilka słów podziękowania do wszystkich uczestników skierowała Pani Bożena Kordek dziękując na udział, walkę i emocje.

Na koniec garść statystyk. W całym turnieju rozegrano 14 meczy, w których padło 50 goli (29 goli strzelono w fazie grupowej – tu nie brano walkowerów pod uwagę). W jednym przypadku do wyłonienia zwycięzcy potrzebna było seria rzutów karnych. Hat-trickiem popisał się piłkarz KS OSTROVIA Arkadiusz Ciach. Na listę strzelców wpisało się 24 piłkarzy, w tym dwóch pechowców, którzy strzelili gole samobójcze. Najwięcej goli zobaczyli kibice w spotkaniu o 5 miejsce padło ich 9. Kibice zgromadzeni w hali sportowej nie mogli narzekać na nudę i brak emocji, bo wszystkie zespoły biorące udział w VII Mikołajkowym Halowym Turnieju pokazały się z bardzo dobrej strony. Wszystkie mecze oglądało się z ciekawością, a niektóre trzymały w napięciu do końcowej syreny oznajmiającej koniec spotkania. Były ładne, szybkie i składne akcje, były widowiskowe gole oraz piękne parady bramkarzy. Dziękujemy piłkarzom za emocje, kibicom za przybycie i do zobaczenia za rok. Dzięki.

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd