Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Wrzesień to miesiąc rozpoczynający naukę w szkole, ale jest to również początek realizacji kalendarza imprez sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej rokrocznie, z sukcesami , włącza się w starty w imprezach sportowych, które są organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy a idąc drogą awansu przez Grodzko Ziemski SZS i Mazowiecki SZS. Z zaangażowaniem uczestniczymy w imprezach plenerowych (jesienią i wiosną) oraz w imprezach halowych (zespołowe gry sportowe) . Klasyfikacja końcowa kalendarza usadawia nas, od wielu już lat, na podium w Powiecie Ostrowskim, bardzo często na najwyższym stopniu. Nauczyciele pracując zespołowo z zaangażowaniem nad sukcesami uczniów, nie zapominają o wdrażaniu ich w zdrowotne walory ruchu. Takimi walorami, najlepiej, może się poszczycić najprostsza forma ruchu czyli biegi. Szkoła nasza licznie bierze udział zarówno w biegach indywidualnych jak i sztafetowych . 
W tym roku szkolnym intensywność startów dała się nam wszystkim we znaki ale warto było. 
4 października 2018r  w Ostrowi Mazowieckiej przy MOSiR odbyły się sztafetowe biegi przełajowe czyli rywalizacja zespołów dziesięcioosobowych na trasach 800m dla dziewcząt i 1000 m chłopców. Przyniosła ona naszej szkole splendor i satysfakcję. Na 4 startujące sztafety dwie z nich (chłopcy starsi i młodsi) zdobyli złote medale a trzecia - dziewczęta młodsze, zajęły drugie miejsce. Medalowe drużyny zdobyły awans do biegów sztafetowych międzypowiatowych, które odbyły się 13 października 2018r w Ostrołęce, gdzie największy sukces odnieśli chłopcy starsi zdobywając złote medale, dziewczęta młodsze „otarły” się o podium , ostatecznie zajmując IV miejsce a młodsi chłopcy zajęli VII lokatę. Trzymamy kciuki za start naszych chłopców w zawodach wojewódzkich , które odbędą się koło Sochaczewa w najbliższy piątek czyli 19 października 2018r. 
Jak co roku otwarcie Sportowego Roku Szkolnego Dzieci i Młodzieży, odbywa się podczas imprezy, która nosi nazwę Bieg o Puchar Starosty Ostrowskiego. W tym roku była to już dwudziesta edycja. Potraktowaliśmy tą imprezę masowo ale i „sukcesowo” . Wzięło w niej udział 86 biegaczy i biegaczek z naszej szkoły od rocznika 2008 (IV klasa SP) do rocznika 2003 (3 klasa gimnazjum). Uczniowie byli klasyfikowani w swoich grupach wiekowych. Doskonale wypadły dzieci (2008-2006) , zarówno chłopcy jak i dziewczęta.  Obie kategorie uplasowały się drużynowo na pierwszym miejscu w powiecie ostrowskim. W poszczególnych biegach (było ich sześć) nie było startu aby przedstawiciele SP 2 nie zdobyli co najmniej jednego miejsca medalowego. W kategorii młodzież (2003-2005) bezkonkurencyjni okazali się chłopcy, zajmując drużynowo pierwsze miejsce na 10, tym samym Puchar Starosty 2018 powędrował do małkińskiej „dwójki”.  W tej imprezie biegowej wzięło udział około 500 biegaczy ze szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego.
Chcemy bardzo podziękować naszym uczniom za ambicję, nauczycielom za współpracę i umożliwienie udziału a dyrekcji SP 2 Małkinia Górna za cierpliwość i wolę pomocy aby, w tym dość trudnym okresie startowym, umożliwić dzieciom zarówno starty jak i udział w lekcjach. Bardzo dziękujemy Władzom Gminy za zapewnienie transportu na imprezy co jest sprawą niebagatelną. Muszę wspomnieć również, że współpraca i pomoc pracowników ZOSiPO w tej sprawie układała się bardzo owocnie dla nas. 
Trzymamy kciuki za naszych biegaczy w startach wiosennych i wierzymy w zasadę, że to biegi sadowią nas, jako szkołę, na podium powiatowym. Kierunek, który obraliśmy my nauczyciele wf,  jest więc słuszny.   
 
Agata Rostkowska
Nauczyciel wychowania fizycznego 
 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd