Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Listopadowe zajęcia koła ornitologicznego działającego przy GOKiS, które odbyły się w dn. 17.11.18 r. były poświęcone najbarwniejszym polskim ptakom.

 

Do „latających klejnotów” zalicza się żołny, kraski, dudki i zimorodki. Przedstawiciele trzech pierwszych gatunków odlecieli na zimę do Afryki, ale przy odrobinie cierpliwości i szczęścia przez cały rok można obserwować zimorodki szybko przelatujące nad Bugiem lub chwytające drobne ryby.

 


 

W piękną, słoneczną sobotę uczestnikom zajęć terenowych prowadzonych przez Ewelinę Puścian szczęście wyraźnie sprzyjało. Oprócz polującego zimorodka zaobserwowali bogatki, czarnogłówki, modraszki, sosnówki, trznadle, myszołowa, łabędzie nieme, gile, czaplę białą, krzyżówki, gawrony i kruka.

W części teoretycznej uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację zatytułowaną „Latające klejnoty” oraz w błyskawicznym teście sprawdzili swoją wiedzę na temat ptaków z rzędu kraskowatych.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd