Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dn. 18.10.2015 r. w małkińskim GOKiS odbył się koncert z okazji pięciu lat działalności artystycznej chóru Cantilena.
Prowadzony przez pana Zygmunta Chaberskiego chór Cantilena powstał 19 października 2010 r. z inicjatywy małkińskich emerytów działających w Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Stowarzyszeniu "Małkiński Krąg".


Obecnie w chórze występuje 30 pań i 9 panów w kwiecie wieku, jednak w ramach międzypokoleniowej edukacji muzycznej do wspólnych występów zapraszani są także uzdolnieni muzycznie bardzo młodzi soliści i solistki.

 

  

 Chór Cantilena uświetnia swoimi występami uroczystości gminne - na przykład grudniowe koncerty kolęd i pastorałek, występuje też w wielu miejscowościach na terenie sąsiednich powiatów. W 2010 r. chór wystąpił na Litwie w miejscowości Kiejdany na X Festiwalu "Piosenki znad Issy".
Na jubileuszowym koncercie chór zaprezentował pełnię swoich możliwości wykonując bardzo zróżnicowane utwory, między innymi siedemnastowieczne Adagio T. Albinioniego, Dalilah z repertuaru Toma Jonesa, peruwiańską pieśń El condor passa, Kalinkę, Dumkę na dwa serca, walc z filmu Noce i dnie i piosenkę Anny Jantar Jambalaya.


Po występie pierwsze życzenia - długich lat działalności artystycznej i nieustannej radości ze śpiewania - złożyła Pani Bożena Kordek - Wójt Gminy Małkinia Górna. Wręczając plakietkę z gratulacjami Pan Rafał Kowalczyk - Wójt Gminy Wąsewo - w bardzo ciepłych słowach nakreślił historię kontaktów z prowadzącym chór p. Chaberskim, a także wysoko ocenił udział chóru w uroczystościach w sanktuarium w Wąsewie. Kolejne życzenia złożyli uczniowie i Rada Rodziców z Zespołu Szkół Nr 2 w Małkini Górnej, Pan Andrzej Sadowski - Dyrektor małkińskiego GOKiS oraz chór "Małkinianka". Słuchacze podziękowali artystom gromkimi brawami i wspólnie odśpiewanym Sto lat.


Członkowie chóru otrzymali kwiaty, prezenty i dwa torty. Słodkim zakończeniem obchodów pięciolecia działalności Chóru Cantilena był poczęstunek dla gości i obietnica stałego poszerzania repertuaru.

   

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!