Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W piątek 11 lutego o godz. 18:00 zapraszamy do GOKIS Małkinia Górna na projekcję filmu „Dolina Bugu – ptaki widzą lepiej”. Film został nakręcony w plenerach między Nurem i Kamieńczykiem. W obiektywie Emilian Sito Wildlife Photography nadbużańska przyroda wygląda na przemian: ciekawie, imponująco, barwnie, tajemniczo i – przede wszystkim – zaskakująco. Podporządkowany przemianom pór roku kalejdoskop scenek z życia zwierząt dużych i małych cieszy oczy tematami i precyzją ujęć. Widzowie śledzący z bliska ptasie podróże, zaloty czy karmienie piskląt mogą czuć się częścią ptasiego świata. Wrażenie to podtrzymują wspaniałe zdjęcia z drona – wraz z ptakami widzimy lepiej ostatnią polską dziką rzekę i jej otoczenie.
Wielkim atutem filmu jest komentarz Hanny Chromińskiej czytany przez Krystynę Czubównę.
Trwający 40 min. film zaczynają i kończą sceny z przedwiośnia. Ptasi rok zaczyna się na nowo… Można go jeszcze raz obejrzeć na filmie, ale też można wyjść nad Bug i popatrzeć na przyrodę z nowej perspektywy. Bo film „Dolina Bugu – ptaki widzą lepiej” to nie tylko kronika ptasiego roku podpatrywanego okiem filmowca-artysty. To także (a może przede wszystkim?) zaproszenie na spacer nad rzekę, którą mamy tuż obok, do relaksu i wyciszenia, wtopienia się w przyrodę i dostrzeżenia tego, co nam do tej pory umykało, a co teraz będziemy widzieć jak ptaki – lepiej.

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!