Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_nordic_walking_MSI_10.JPGNordic walking jako nowa forma rekreacjijest uprawiany w naszej gminie od prawie 10 lat. Do marszu z kijami zachęca brak ograniczeń wiekowych i przeciwwskazań zdrowotnych, niska cena sprzętu i piękne plenery. Nordic walking można uprawiać indywidualnie lub w grupach, a rozmowy podczas spacerów zapobiegają nudzie przy pokonywaniu tych samych tras.  Niesłusznie kojarzony ze słabszą formą fizyczną nordic walking jest uzupełnieniem intensywnych treningów, a uprawiany na poziomie fitness podnosi sprawność fizyczną i poprawia zdolności motoryczne.   

           

Nordic walking to także dyscyplina sportowa. Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest członkiem zwyczajnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a  najbardziej zaawansowani miłośnicy tej dyscypliny biorą udział w różnej rangi zawodach i mistrzostwach.                             

W dn. 05.11.17 r. małkiński GOKiS zaprosił wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu na trening nordic walking prowadzony przez Krzysztofa Człapskiego -  wielokrotnego Mistrza Polski w Nordic Walking, zdobywcę najwyższych lokat w zawodach międzynarodowych, instruktora i sędziego nordic walking PSNW/PZLA.                                                                                       

We wstępie do krótkiej części teoretycznej  Krzysztof Człapski powiedział „Chodzenie z kijami to sport nie tylko dla emerytów. Kto umie poprawnie chodzić, ten sam decyduje o dystansie, tempie marszu i jego efektywności. Nawet najkrótszy kurs nordic walking zaczyna się od prawidłowego dobrania  kijów i rozgrzewki. W czasie dzisiejszego spotkania opanujecie podstawowe elementy i techniki, a następnie przećwiczycie je w trakcie marszu. Na zakończenie wykonacie ćwiczenia rozciągające, oddechowe i relaksacyjne, po czym określicie wypracowany poziom endorfin i satysfakcji z dzisiejszych zajęć.”                                                                                   

Zrealizowanie tego programu trwało ponad 2 godziny. Poziom endorfin został uznany za zdecydowanie satysfakcjonujący.

Uczestnicy zajęć mieli okazję do zdiagnozowania stanu organizmu za pomocą  HBS (Human Body Scaner) oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat uprawiania nordic walking.

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!