Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_przedswiateczne_spotkanie_biblioteka_25488066_1743334985728991_6511381382390258086_o.jpg18 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej zapanował świąteczny nastrój dzięki dzieciom z Koła Bibliotecznego, które przedstawiły Jasełka oraz laureatom konkursu literackiego, którzy odczytali swoje wiersze. 

Małym aktorom z Koła Bibliotecznego udało się przekazać magię zbliżających się świąt oraz treści związane z Narodzeniem Jezusa. Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje role
i bardzo wczuwały się w grane przez siebie postacie. Były przejęte i wzruszone, ale jednocześnie radosne z powodu możliwości wystąpienia w tak wyjątkowym przedstawieniu. Podniosła atmosfera udzieliła się także  wszystkim uczestnikom, którzy włączyli się do wspólnego śpiewania znanych kolęd i pastorałek.                                            
W dalszej części spotkania dokonano rozstrzygnięcia konkursu literackiego ”Moje magiczne święta” i wręczono nagrody laureatom i  uczestnikom konkursu.
Na konkurs wpłynęło 15 prac. Komisja konkursowa w I kategorii wiekowej – ucz. kl. V- VII szkoły podstawowej - przyznała I miejsce Mateuszowi Sobolowi uczniowi Szkoły Podstawowej w Orle,
II miejsce – Dawidowi Pietrzakowi ucz. Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej i III miejsce Mai Kolator – ucz. Szkoły Podstawowej w Orle.                              
W II kategorii wiekowej – uczniowie gimnazjów i szkół średnich – komisja przyznała I miejsce Darii Zatorskiej,  II miejsce – Dominice Domanowskiej i III miejsce – Katarzynie Skoczeń – uczennicom  Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej.
Zwycięzcy trzech pierwszych  miejsc z każdej kategorii wiekowej  podczas spotkania odczytali swoje wiersze.
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Prace konkursowe dostępne są w zbiorach biblioteki.
Przedświąteczne spotkanie w bibliotece  zwieńczone zostało wzajemnym składaniem życzeń oraz obdarowaniem uczestników jasełkowego przedstawienia drobnymi upominkami wzbudzając wzruszenie, radość oraz uśmiech.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd