Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości. 

W naszej  szkole odbył  się  konkurs na najpiękniejszą  pisankę-gigant, adresowany do wszystkich chętnych uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej  i  I-III gimnazjum.  Na konkurs przygotowano 19 pisanek o wysokości 20-30 cm. Komisja konkursowa: p. Małgorzata Bernasiuk, p. Ewa Jakubik, p. Marta Skorek i p. Iwona Nowskamusiały wybrać najpiękniejsze prace ale było to dość trudne zadanie, gdyż wszystkie pisanki były oryginalne i starannie wykonane. Każdy z jurorów oceniał indywidualnie, punktując w skali od 1-6 i oceniając: technikę i dobór materiałów, estetykę  wykonania oraz ogólny wygląd artystyczny. Jury zauroczyła różnorodność materiałów ozdabianych pisanki: tkaniny, cekiny, kolorowy papier i bibułą, wstążki, koraliki, sznurki, masa solna i inne. 

A oto wyniki:

I kategoria – klasy 4-6 szkoła podstawowa

I miejsce: Sylwia Niegowska kl. IV

II miejsce: Anna Wiechowska kl. V

III miejsce: Amelia Łazarecka kl. IV

II kategoria – klasy I-III gimnazjum

I miejsce: Anna Sobotka kl. III, Paulina Jakubik kl. II

II miejsce: Eliza Steć kl. III, Agnieszka Gąsior kl. I

Wszystkim uczniom  dziękujemy za podtrzymanie i kultywowanie przepięknej ludowej tradycji zdobienia pisanek związanej z okresem Wielkanocy.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd