Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Wraz z nadejściem wiosny czas nie tylko na wiosenne porządki, ale i na odkurzenie pomysłów na ciekawe zajęcia z uczniami.

Uczniowie klas I – III spotkali się na świetlicy szkolnej, gdzie w miłej atmosferze został odczytany wiersz  J.  Brzechwy pt: „ WIOSNA ”. W pewnej chwili listonosz przyniósł list, którego nadawcą była Pani Wiosna. Przedstawiła  w nim zadania do wykonania dla uczniów. Dzieci miały udowodnić, że są gotowe na Jej nadejście. Z ogromnym zaangażowaniem odgadywały wiosenne zagadki, rebusy, układały puzzle obrazkowe, robiły Marzannę, wykonywały zadania sprawnościowe. Ze śpiewem na ustach pomaszerowały na szkolne boisko, gdzie  pod opieką wychowawców Marzanna została spalona. Tym samym pożegnały  Pnią Zimę. 

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie  na hali sportowej podczas  turnieju „ FAMILADA”. Występowały dwie  ”rodziny”: Drużyna Profesorów, w skład której wchodzili wychowawcy klas, a  głową rodziny była Pani Dyrektor.  Drużynę  Gangu Uczniowskiego  reprezentowali gospodarze klas na czele z  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego . Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia naszej szkoły. Wcześniej Samorząd Uczniowski  opracował ankietę dla uczniów i nauczycieli, na podstawie której przygotowano turniej. Między rundami uczniowie prezentowali występy artystyczne, podczas których  śpiewali piosenki, tańczyli  i recytowali wiersze.  Zadaniem zawodników było również śpiewanie piosenek, odgadywanie polskich przysłów związanych z  wiosną oraz wykonanie Marzanny z ekologicznych materiałów. W Familiadzie wygrała drużyna Profesorów. W drugiej części Dnia Samorządności odbył się turniej piłki siatkowej nauczyciele-uczniowie i tu już nauczyciele przegrali z  wysportowaną uczniowską drużyną.

Impreza zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!