Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Tradycją już stały się Zimowe Turnieje Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń. Rozgrywki zapoczątkowane zostały przez ks. kan. Krzysztofa Maksimiuka w 2003 roku. W tym roku w pierwszym tygodniu ferii 4 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni po raz 14. do rywalizacji stanęli tenisiści z terenu parafii. Zebranych sportowców powitał organizator Turnieju ks. kan. Ryszard Zalewski, dziekan łochowski. 

Zanim poszły w ruch małe piłeczki tenisowe, najpierw odmówiona została modlitwa. Potem słychać już było tylko delikatny  stukot wydobywający się spod rakietek uczestników i ze stołów tenisowych.  Turniej odbywał się na ośmiu stołach tenisowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie:  p. Wojciech Jakubik, p. Jerzy Maliszewski i p. Piotr Krawczyk. Po wielu serwach i ogromnej ilości odbitych piłeczek wyłoniono zwycięzców. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła SP w Prostyni, drugie NSP w Orzełku, a trzecie SP w  Kiełczewie. Drugą kategorię stanowili uczestnicy od gimnazjum do 30 lat. Była to kategoria indywidualna. W grupie pań zwyciężyła Katarzyna Kania, a wśród panów – Cezary Karczmarczyk. W kategorii trzeciej – Open ( powyżej 30 roku życia) triumfował p. Piotr Jakubik. Zdobywcy miejsc na podium otrzymali dyplomy i medale. Ale i tak najważniejsza była miła atmosfera i sportowa rywalizacja.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd