Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W czasie ferii zimowych w ZSG w Prostyni organizowane były różnorodne zajęcia dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. W dniu 17 lutego odbyła się ,,Akademia Malucha”, w której brały udział przede wszystkim ,,maluchy” oraz dzieci z klas 0- III. Zajęcia dla najmłodszych prowadziły: Jolanta Przywoźna, Katarzyna Maleńka, Ewa Dobrowolska. 

Swoją pomoc oferowały również wolontariuszki z naszej szkoły podczas prowadzenia zajęć. Prowadzone były zabawy integracyjne tj.: ,,Piłka przyjaźni”, ,,Wszyscy są witam Was”, podczas których dziecko mogło zaprezentować się grupie, jak również poznać swoich rówieśników. Nie zabrakło, także zabaw w kole i w parach dla najmłodszych tj.: ,,Balonik”, ,,Poszło dziewczę po ziele”, ,,Dwóm tańczyć się zachciało” itp. Dzieci wraz z rodzicami wykonali sobie nawzajem relaksujący masaż ,,Dreszczyk” w celu odetchnięcia i relaksu od zabaw. Oprócz zabaw muzyczno-ruchowych tj.: ,,Krasnoludek”, ,,Woogie-Boogie”, ,,Pingwin”, ,,Epoi”, dzieci brały udział w zabawie ,,Rysowane wierszyki”, gdzie mogły zobaczyć co powstało na kartce papieru po dokładnych wskazówkach nauczyciela. Dzieci bawiły się w zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, co bardzo przypadło im do gustu tj.: ,,Szukaj koloru”, ,,Kolorowe motyle”, Sztorm”, ,,Złap przesyłkę”, ,,Kogo brakuje”, ,,Meksykańska fala”, ,,Muzyczna chusta”. Atrakcją zajęć było spotkanie z panem policjantem dotyczące bezpieczeństwa w szkole, podczas ferii zimowych, a także podczas przejścia przez ulicę. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz oraz gadżety pana policjanta. Po wizycie pana policjanta, został przygotowany tzw. ,,szwedzki stół”. Dzieci przy niewielkiej pomocy rodziców według własnych upodobań same przygotowały sobie zdrowy poczęstunek. Odbyły się także zajęcia plastyczne: lepienie z kolorowej masy solnej i rysowanie na kolorowym ryżu. Na zakończenie zajęć odbyły się gry sportowe w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami tj.: wyścigi, klasy, skakanie na piłce itp. Na pamiątkę zajęć dzieci otrzymały breloczki - odblaski, aby były bardziej widoczne na drodze.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!