Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 3 września 2016 r. uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II uczestniczyli w uroczystościach w Treblince przygotowanych z okazji 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie obecność naszej szkoły zaznaczył poczet sztandarowy oraz 14 Drużyna Harcerska „Sokoły”. 

Uroczystość odbywała się na terenie dawnego niemieckiego obozu pracy i zagłady. O godz. 1200 rozpoczęliśmy drogę krzyżową od żwirowni do pomnika upamiętniającego miejsce straceń w obozie.

W rozważaniach wspominaliśmy tysiące ludzi, którzy tak  jak Jezus zostali niewinnie skazani na śmierć. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Modlitwą i kwiatami złożyliśmy hołd pomordowanym.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!