Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_02,10,18_2_20180925_094846.jpg25 września uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Orle wyruszyli na wycieczkowy szlak. Organizatorami i opiekunami były Pani Dorota Wileńska i Pani Kinga Brzostek. Celem wspólnej podróży była Warszawa. Pierwszy punkt programu zaprowadził nas do Manufaktury Cukierków. Już w wejściu zostaliśmy przywitani przyjemnym zapachem i kolorami tęczy, taką ilość lizaków i cukierków mało kto widział. Najpierw uczniowie uczestniczyli w pokazie ręcznego wytwarzania cukierków, podczas którego mogli zobaczyć, jak gorąca karmelowa masa wylana na granitowy blat zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor. Następnie sami mogli stać się cukiernikami podczas warsztatów kręcenia lizaków, uśmiechy nie znikały z ich twarzy.

 Po słodkim poranku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli wszystkimi swoimi zmysłami doświadczać zjawisk naukowych, wyjaśniać je i poszerzać swoją wiedzę. Były to dla nich niezapomniane lekcje na żywo. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowali, podejmowali wyzwania inżynieryjne, naukowe i logiczne w Majsterni, mając do dyspozycji jedynie przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki. Każdy miał szansę na odkrycie czegoś. Po kilkugodzinnej zabawie uczniowie przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Posileni przepysznym obiadem ruszyliśmy w drogę powrotną, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!