Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_sporlo0910_20180907_105957.JPG

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania była szczególna, gdyż odbyła się w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości. Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaprosił wszystkich do lektury „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

szkoła Podstawowa w Orle włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji w dniu 7 września. Rozpoczęliśmy uroczystość prezentacją przybliżającą uczniom sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku – Stefana Żeromskiego, jego utwory oraz muzea w Konstancinie, Nałęczowie, Ciekotach i Kielcach. Następnie pani dyrektor Małgorzata Dmochowska odczytanym fragmentem powieści wprowadziła wszystkich w czasy sprzed wieku dotyczące I wojny światowej. Do czytania dołączyli również niektórzy nauczyciele oraz uczniowie starszych klas. Lektura „Przedwiośnia” okazała się udaną akcją promującą czytelnictwo w naszej placówce. Tą ważną lekcją patriotyzmu wzbogaciliśmy również program obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie to zostało zarejestrowane na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!