Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania była szczególna, gdyż odbyła się w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości. Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaprosił wszystkich do lektury „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

szkoła Podstawowa w Orle włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji w dniu 7 września. Rozpoczęliśmy uroczystość prezentacją przybliżającą uczniom sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku – Stefana Żeromskiego, jego utwory oraz muzea w Konstancinie, Nałęczowie, Ciekotach i Kielcach. Następnie pani dyrektor Małgorzata Dmochowska odczytanym fragmentem powieści wprowadziła wszystkich w czasy sprzed wieku dotyczące I wojny światowej. Do czytania dołączyli również niektórzy nauczyciele oraz uczniowie starszych klas. Lektura „Przedwiośnia” okazała się udaną akcją promującą czytelnictwo w naszej placówce. Tą ważną lekcją patriotyzmu wzbogaciliśmy również program obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie to zostało zarejestrowane na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd