Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 1. marca w całej Polsce obchodzony jest już od siedmiu lat Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, Wyklętych. Pamięć o przodkach pozwala, aby naród był jeszcze mocniejszy i utrwala bohaterskie czyny walczących. 


W SP w Kiełczewie Samorząd Uczniowski w tym roku postanowił wprowadzić do kalendarza imprez ten historyczno-patriotyczny dzień, jako element edukacji i wychowania młodych pokoleń.
Podczas apelu upamiętniono walczących o wolną Polskę i ich heroiczne czyny. Wielu przecież poległo, a ich miejsca spoczynku do dziś nie są znane. Uczniowie zaprezentowali jedną z symbolicznych postaci podziemia niepodległościowego, Danutę Siedzikównę ps. Inka. Wyświetlony został również fragment filmu „Katyń”. Każde bowiem działanie, czy to apel, inscenizacja czy też film pomaga głębiej dotrzeć do świadomości odbiorcy.
Dzieci poznały bliżej czasy okresu wojny i tragiczne losy bohaterów narodowych, które w życiu codziennym są im obce, których nie poznały namacalnie, a o których powinny uczyć się i pamiętać.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd