Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział wyborach samorządowych, a w sposób szczególny pragnę podziękować za wszystkie głosy oddane na moją osobę. Jestem zaszczycony, że obdarzyliście mnie Państwo tak dużym poparciem. Państwa zaufanie będzie źródłem mojej motywacji do jeszcze cięższej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców Gminy Małkinia Górna. 


Z wyrazami szacunku, 
Dariusz Rafalik

 


 

 

Podziękowanie za udział w wyborach


SZANOWNI PAŃSTWO !!!
Chociaż nie są jeszcze znane oficjalne wyniki wyborów samorządowych na terenie Gminy Małkinia Górna dziękuję Państwu przede wszystkim za udział w wyborach, ale nade wszystko dziękuję mieszkańcom Osiedla Domów Jednorodzinnych w Małkini Górnej za każdy oddany głos na moją osobę.

To dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej ufam, że  sprostam Państwa oczekiwaniom.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew Nietubyć

 


 

Szanowni Państwo.


Serdecznie dziękuję Państwu za udział w wyborach i oddanie głosu na moją listę. Jest mi niezmiernie miło, iż mogłem otrzymać od Państwa 577 głosów, jednakże reguły wyborcze są nieubłagane i słabszy wynik na listę nie dał nam mandatu. Dziękuję Koleżankom i Koledze z listy za wspólną pracę.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę im sukcesów w pracy dla dobra naszej gminy.


Raz jeszcze dziękuję Państwu za oddane głosy, pozostaję z szacunkiem

Andrzej Sadowski


 

 

Serdecznie dziękuję osobom, które oddały na mnie swój głos w wyborach do Rady Powiatu.

 

Ewa Janik

 


 

b_650_279_16777215_00_images_zdjecia2018_narty.jpg

 

 

Jak wiemy, od września 2017 roku, mamy w naszej szkole klasę sportową. Jest to klasa czwarta. Dzieci mają po 10 godzin wf-u w tygodniu oraz wszelkiego rodzaju zadania i wydarzenia sportowe, które coraz więcej będą dotyczyły tej grupy dzieci. W ferie zimowe też uczniowie nie odpoczywali od aktywności fizycznej. Mieli możliwość spędzenia ich aktywnie, a zimą aktywnie to …nauka jazdy na nartach.

  


 

23 stycznia 2018r czyli w drugi wtorek ferii, grupa 13 uczniów pod opieką swojej wychowawczyni, wyjechała do Szelmentu, na polski biegun zimna, k. Suwałk. Tam, na Jesionowej Górze (292 mnpm), pobierali pierwsze szlify narciarskich umiejętności. Oczywiście rozpoczęliśmy naukę od trasy szkolnej czyli zielonej, najłatwiejszej, pod czujnym okiem instruktorów. Oj, pierwsze kroki są zawsze ciężkie ale żeby aż tak??? A te buty, kto je wymyślił??? Dzień pierwszy spędziliśmy na nauce chodzenia, wkładania nart, podjeżdżania wyciągiem  i… kontrolowanego upadku jak i umiejętnego wstawania. Sporo, jak na pierwszy dzień. Po efektywnej nauce, obiedzie w ośrodku narciarskim udaliśmy się do miejsca noclegowego, które oddalone było o kilka kilometrów od stoku. Drugi dzień, przyniósł sporo kryzysów w grupie. Od rana rozpoczęliśmy walkę ze stokiem na niebieskiej trasie, kolejnej co do trudności ale jednak przeskok był spory. Był to dość ciężki dzień, kiedy już pod okiem opiekunów (A.A.Rostkowscy), uczyliśmy się samodzielności i pewności na deskach oraz kontroli nad sprzętem i naszym ciałem. Okazało się to dość trudne, walczyliśmy z pierwszymi większymi kryzysami, no ale pod koniec tej sesji zjazdowej, można było włączyć kamerkę i z czystym sumieniem nagrać naszych małych narciarzy zjeżdżających na nartach z trasy niebieskiej. Było już coraz lepiej. Trzeci dzień naszych zmagań, to już prawie zupełny brak upadków, coraz więcej frajdy z jazdy a pod koniec dnia awans na inną trasę, też niebieską, ale trudniejszą. Już dwóch śmiałków, tego dnia, zaliczyło zjazd z trasy czerwonej, co było nie lada wyczynem. Ostatni dzień, czyli piątek 23 stycznia to już było z górki, w przenośni i dosłownie. Różne trasy, najczęściej czerwona,  różne wyciągi, dowolność stylu i jazdy na nartach a nie na części ciała poniżej placów. Niektórym nawet już kije przeszkadzały więc z nich zrezygnowali podczas jazdy.

Wyjazd sportowo bardzo udany. Zważywszy na rejon tzw Zielonych Płuc Polski, kilka godzin dziennie na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna, smaczne jedzenie, po południowe wizyty w Aqua Parku w Suwałkach oraz wieczorne seanse filmowe wypełniały nam każdy dzień do cna.

Jestem bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Wszyscy zdali egzamin na piątkę z plusem. Poznaję grupę coraz lepiej, jest energia, jest moc. Dodatkowy element integracji jest niezbędny przed wspólnymi wyjazdami na mecze, turnieje, obozy  czy inne imprezy sportowe. Bardzo dziękuję rodzicom za zaufanie, którego chyba nie zawiodłam a dzieciom za wspólnie spędzony czas.

 

Wychowawca IV c- Agata Rostkowska

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!