Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_wyklad_2.JPG6 października  2017 r. o godz.17, sześciu redaktorów ,,Dwójeczki’’ ze Szkoły podstawowej nr.2 im Fryderyka Chopina  w Małkinia Górnej  wzięło udział  w wykładzie emerytowanej pani profesor Izabelli Galickej pt ,,Siedem cudów świata" , które odbył się w siedzibie  Małkińskiego Stowarzyszenia „Krąg” przy ulicy Biegańskiego. 

 Podczas tego wykładu dowiedzieliśmy się o wielu przepięknych starożytnych  budowlach nazwanych cudami świata m.in. o Piramidzie Cheopsa, Wiszących Ogrodach Semiramidy, Świątyni Artemidy w Efezie, Posagu Zeusa w Olimpii, Mauzoleum  w Halikarnasie, Kolosie Rodyjskim i Latarni Morskiej na Farosie , które niestety zostały zniszczone przez trzęsienia ziemi lub człowieka. Pani Galicka bardzo ciekawie opowiadała historie związane z tymi zabytkami, które zapadły nam w pamięci.  Oczywiście dowiedzieliśmy się o również o współczesnych  cudach takich jak :Wielki Mur Chiński, Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Machu Picchu, Chichen  Itza , Koloseum i Tadż Mahal. Nie mogło zabraknąć również legendarnego ,,ósmego cudu ", którym została wybrana  błękitna dziura na Morzu Czerwonym, jak i opactwo Mont Saint Michale.
 Po wykładzie zostaliśmy zaproszenie na poczęstunek oraz mieliśmy okazje porozmawiać z panią profesor  i  innymi członkiniami stowarzyszenia. Panie bardzo cieszyły się, że młodzież  też  chciała skorzystać z wykładu.
Na początku podeszliśmy to tego z sceptyzem, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, w końcu było to spotkanie „emerytek”, ale te cudowne panie rozwiały wszystkie nasze obawy,
było wręcz cudownie. Dostaliśmy  zaproszenie na kolejne spotkanie na które wybierzemy się z wielką ochotą, jesteśmy pewni, że będzie to kolejne niezapomniane wydarzenie. Uważamy, że takie spotkania łączą pokolenia i pokazują,  że ludzie młodzi mogą się wiele nauczyć od starszych.

 

Redaktorzy „Dwójeczki” Zuzia Szydlik i Marysia Suchcicka.

Zdjęcia Tomek Suchcicki

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd