Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_3_spotkania_ornitologiczne_MSI_13.JPGTrzecie zajęcia koła ornitologicznego działającego przy małkińskim GOKiS odbyły się w plenerze.

 

Koło ornitologiczne przy małkińskim GOKiS prowadzone przez Hannę Chromińską i Ewelinę Puścian rozpoczęło działalność miesiąc temu. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zapoznali się z zasadami i etycznymi aspektami obserwacji ornitologicznych, podstawową literaturą ornitologiczną, sposobem prowadzenia notatek oraz sprzętem optycznym przydatnym przy obserwacjach.

 

Na drugich zajęciach omówiono szlaki jesiennych migracji ptaków, gatunki występujące w najbliższym otoczeniu siedzib ludzkich i zasady dokarmiania ptaków. W czasie tych zajęć młodzi ornitolodzy wykonali proste karmniki z butelek o różnej pojemności.   Tematem trzecich zajęć, które odbyły się 27.12.2017 r. było obrączkowanie ptaków. Terenowe zajęcia w ogrodzie nad Bużyskiem poprowadził licencjonowany obrączkarz Mariusz Rostkowski. Uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami obrączkowania ptaków jako metody poznawania ich wędrówek oraz obejrzeli sieci i obrączki dla różnych gatunków ptaków. W czasie zajęć zaobserwowano ponad 20 gatunków ptaków i zaobrączkowano 23 osobniki (4 gatunki sikor, dzwońce i mazurki).

 

Plenerowe zajęcia koła ornitologicznego

 W dn. 08.12.17 r. w  GOKiS odbyło się  drugie spotkanie koła ornitologicznego. Tematem zajęć prowadzonych przez Ewelinę Puścian i Hannę Chromińską były ptaki żyjące w pobliżu siedzib ludzkich. Uczestnicy zajęć wykonali karmniki z butelek o różnej pojemności, a następnie identyfikowali ptaki występujące w najbliższym otoczeniu siedzib ludzkich, śledzili szlaki ich jesiennych migracji i poznali zasady. Na zakończenie zostały omówione zasady obrączkowania ptaków jako metody poznawania ich wędrówek.  Wykład o obrączkowaniu stanowił przygotowanie teoretyczne do następnych zajęć. Na trzecie spotkanie w  dniu 29.12.17 r. zaplanowano zajęcia terenowe z udziałem ornitologów-obrączkarzy.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd