Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudzień to bardzo magiczny miesiąc. Zajęcia nawiązujące do tematyki związanej z Bożym Narodzeniem dają okazję do przeżywania tego wyjątkowego okresu. Dzieci z wielką przyjemnością i zaangażowaniem uczą się kolęd i pastorałek, poznają świąteczne tradycje oraz uczestniczą
w przygotowaniu świątecznych ozdób. 

Aby przybliżyć im metody powstawania podstawowej ozdoby choinkowej, jaką jest bombka, 16 grudnia klasy Ia i Ib wraz z opiekunami: p. D. Sobieską,
E. Przesmycką i M. Kuleszą wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek.
Tam dzieci poznały sposoby powstawania bombek krok po kroku. Pierwszy etap to dmuchalnia, w której pracownicy ze szklanej rurki wytwarzają przeróżne kształty ze szkła. Drugi etap to srebrzenie za pomocą azotanu srebra. Trzeci etap to dekoratornia, w której odbywa się ręczne zdobienie bombek.
I w tym miejscu dzieci same ozdobiły swoje bombki. Wykazały się przy tym niezwykłą kreatywnością i precyzją. Następnie, po osuszeniu, zabrały swoje bombki do domu, by w najbliższym czasie ozdobić nimi drzewko bożonarodzeniowe.
Wyjazd był bardzo udany. Wszyscy szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domu.
Bardzo dziękujemy mamie Marysi Perzan za pomoc w organizacji wycieczki.

 

fabryka_bombek_315.jpg fabryka_bombek_323.jpg fabryka_bombek_325.jpg

fabryka_bombek_345.jpg fabryka_bombek_350.jpg fabryka_bombek_351.jpg

fabryka_bombek_352.jpg fabryka_bombek_356.jpg fabryka_bombek_357.jpg

fabryka_bombek_358.jpg fabryka_bombek_359.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!