Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudzień, już od paru lat jest miesiącem , gdzie na parkietach powiatowych w ramach kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej, króluje piłka ręczna w wydaniu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ostatnią środę na naszej sali gimnastycznej, dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej, rywalizowały w mini piłkę ręczną. Jest to dyscyplina bliska naszym uczniom. Gramy w nią sporo na lekcjach w-f a w okresie tzw gorącym, czyli miesiącu rywalizacji powiatowej, również na zajęciach pozalekcyjnych. Przygotowania do zawodów przyniosły efekty.

W zwodach wzięły udział pełne 14-sto osobowe reprezentacje najmłodszych szczypiornistów. Tego dnia przyjechali do nas zawodnicy z czterech szkół  naszego powiatu. Czas gry to tylko 2 x 7 minut. System rozgrywek „każdy z każdym”. Były spotkania , że nie zdążono dokonać zmian zawodniczek i zawodników, bo czas był bezlitosny a wynik niepewny. Nasi reprezentanci sprawili się bardzo dobrze. Chłopcy zostali mistrzami powiatu i zdobyli złote medale a dziewczęta zostały srebrnymi medalistkami. Należy jednak pamiętać, że w drużynie dziewcząt prym wiodły (obok dwóch dziewczynek z klasy szóstej) nasze czwartoklasistki, które bez kompleksu biegały i zatrzymywały przeciwniczki w obronie oraz oddawały rzuty na bramkę przeciwnika.

Chłopcy wygrali wszystkie spotkania wynikami: 5:4 (z Zarębami Kościelnymi), 6:3 (z Andrzejewem) i 4:3   (z Prostynią). Dziewczęta uległy w jednym meczu zespołowi z Zarąb Kościelnych(3:7) , wygrały natomiast z Nurem (10:5) a z Prostynią, po zaciętej i mało skutecznej grze, wygrały zaledwie 2:1.

Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom a chłopcom, życzymy sukcesów na zawodach międzypowiatowych, które odbędą się w kwietniu lub maju 2017r.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!