Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_166_16777215_00_images_zdjecia_2017_dzien_radosci_0706_01.jpgDnia 29 czerwca o godz. 13:30 już po raz osiemnasty w Kiełczewie w gminie Małkinia Górna zorganizowano festyn ,,Dzień Radości Wakacyjnej’’. Od lat impreza odbywa się na początku wakacji, co szczególnie cieszy tych, którzy w czasie wakacji nigdzie nie wyjeżdżają. 

W czasie festynu nastąpiło załamanie pogody, więc zabawa rozkręciła się na dobre około godziny 16:00. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pan Andrzej Koroś, który na wstępie przywitał przybyłych gości: Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek, Wójta Gminy Sadowne Pana Waldemara Cyrana, Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni ks. Kanonika Ryszarda Zalewskiego, księdza Kanonika Krzysztofa Maksimiuka, księdza Łukasza Szuszko, Sekretarza Gminy Małkinia Górna Pana Dariusza Chmielewskiego, Dyrektora GOKiS w Małkini Górnej Pana Andrzeja Sadowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Zbigniewa Nietubycia oraz radną gminy Panią Dorotę Koroś.

Głos zabrali również: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Wójt Gminy Sadowne Pan Waldemar Cyran, którzy życzyli wszystkim wspaniałej zabawy oraz bezpiecznych i udanych wakacji. Pani Wójt zaprosiła do udziału w konkursie wiedzy o gminie, a także do korzystania z przygotowanych stanowisk.  Proboszcz Parafii ks. Kanonik Ryszard Zalewski zaprosił do wspólnej modlitwy.

W dniu festynu, we wczesnych godzinach porannych młodzi wędkarze  rywalizowali w zawodach wędkarskich o nagrodę Prezesa Koła Wędkarskiego nr 65 w Małkini Górnej. Wręczenie nagród nastąpiło tuż po otwarciu Dnia Radości Wakacyjnej.

Pomimo przejściowych, niekorzystnych warunków atmosferycznych uczestnicy imprezy mogli korzystać z przygotowanych atrakcji aż do wieczora. Przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Dla zwycięzcy Mateusza Nowaka oraz wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie przygotowano nagrody.  Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprezentowały przygotowane specjalnie na festyn układy choreograficzne. Dodatkową atrakcją był udział w festynie strażaków z OSP z Prostyni. Przygotowali oni dla uczestników XVIII Dnia Radości Wakacyjnej pokaz swoich umiejętności.

Jak na osiemnaste urodziny przystało, był też tort przygotowany przez organizatorów. Mieszkańcy Kiełczewa po raz kolejny zadbali o uczestników festynu, serwując grochówkę, bigos oraz swojskie jadło. Było sympatycznie i uroczyście.

XVIII Dzień Radości Wakacyjnej był okazją dla mieszkańców i przybyłych gości do wspólnego spędzenia czasu i zabrania ze sobą pięknych wspomnień, w tym roku, wyjątkowo, z dodatkowym dreszczykiem emocji.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd