Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_166_16777215_00_images_zdjecia_2017_piknik_glina_0619_17.jpgPo raz drugi na terenie Gminy Małkinia Górna odbył się Piknik Integracyjny połączony z Dniem Gliny. Wydarzenie miało miejsce 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie. Oficjalnego otwarcia o godzinie 1400 dokonała Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna. W swoim krótkim przemówieniu Pani Wójt zauważyła, że integracja w Polsce ma krótką historię, od niedawna mówi się o niepełnosprawności, a temat jest bardzo ważny. Podkreśliła zasługi działalności charytatywnej Pani Anny Dymnej. Piknik Integracyjny zbiegł się z siódmą rocznicą nadania imienia Szkole Podstawowej w Glinie.  Patron szkoły ks. Jan Twardowski był wielkim przyjacielem dzieci, sam pracował w szkole specjalnej. To jemu zawdzięczamy powiedzenie „Mówią, że najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wycierpiał” Elementarz ks. Jana Twardowskiego. Piknik integracyjny w Glinie jest wyrazem wielkiej wrażliwości mieszkańców Gminy Małkinia Górna. 

W tym dniu organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników Pikniku.

Największą atrakcją były wycieczki edukacyjne do gospodarstw ekologicznych prowadzących działalność na terenie Gliny. Zaproszeni goście wraz z opiekunami i wolontariuszami zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa odwiedziła gospodarstwo rolne Państwa Anny i Adama Grodków specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego, gospodarstwo agroturystyczne „Zielone Sioło” prowadzone przez Państwa Zofię i Jerzego Kolanowskich oraz gospodarstwo rolno - ogrodnicze „PAWLAK” Państwa Bogusławy i Pawła Zyśków specjalizujące się w uprawie pomidorów w szklarni. Właściciele zaprezentowali swoje przedsiębiorstwa, odpowiadali na pytania uczestników, przygotowali poczęstunek oraz drobne upominki. Zaplanowane wycieczki bardzo podobały się dzieciom, które pogłębiły swoją wiedzę na temat ekologii.

W trakcie pikniku uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji: dmuchanego zamku, grilla, kina sferycznego, przejazdów bryczką. Wysłuchać występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Glinie, zespołów muzycznych: „Jarzębiny” z Broku, „Kwiatów Polskich” z Chmielewa, „Małkinianki” oraz Gminnego Chóru Dziecięcego. Swoją obecnością uświetnił uroczystość Pan Marian Krupiński Radny Województwa Mazowieckiego.

Podczas zorganizowanej imprezy odbyły się konkursy: plastyczny: „Glina i jej uroki”, muzyczny: „Piosenka o Glinie” a także wyścigrowerowy: „Jak szybko i bezpiecznie dojechać do celu”. Wyścig został poprzedzony testem wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Zawodnicy do pokonania mieli dystans około 3 kilometrów. Na zwycięzców czekała nagroda główna: rower.

W wyścigu rowerowym ,,Jak szybko i bezpiecznie dojechać do celu’’ kolejno zajęli:

I miejsce- Jan Kochański,
II miejsce- Kamil Agłuszewicz,
III miejsce- Dawid Przywoźny.

W konkursie plastycznym pt. ,,Glina i jej uroki’’:

w kategorii do 10 lat:

I miejsce- Aleksandra Wachowska,
II miejsce- Jakub Wachowski,
III miejsce- Julia Ościłowska,

w kategorii od 11 do 15 lat:

I miejsce- Magdalena Brzóska,
II miejsce- Alicja Garbarczyk,
II miejsce- Elżbieta Jaźwińska,
III miejsce- Karolina Sobol,
III miejsce- Jakub Sówka,

w kategorii od 20 lat:

I miejsce- Małgorzata Rostkowska,
II miejsce- Marzena Szulęcka,
III miejsce- Agnieszka Jaźwińska.

W konkursie na ,,Piosenkę o Glinie” nagrodzeni zostali:

-Grupa ,,Sekunda’’ z Gliny,
-Maja Łupińska,
-Aleksandra Stryjek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazane wsparcie w organizacji Drugiego Pikniku Integracyjnego w Glinie, dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców oraz pracownikom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie, wolontariuszom, strażakom z jednostki OSP w Glinie, funkcjonariuszom komisariatu Policji w Małkini Górnej, pracownikom Urzędu Gminy, pracownikom GOKIS, państwu: Grodek , Zyśk i Kolanowskim, sołtysowi Gliny oraz panom: Leszkowi Siwek i Robertowi Spiżewskiemu za powożenie bryczką.

Głównymi sponsorami pikniku były firmy: PROSPRECO, Delikatesy Mięsno – Wędliniarskie DOMI,Delikatesy Centrum, Piekarnia Małkinia Andrzej Maleńki.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd