Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Po raz pierwszy w historii gminy Małkinia Górna odbył się Piknik Integracyjny oraz Dzień Kańkowa. Piknik odbył się 4 czerwca w Kańkowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek. Przedstawiła cel pikniku: integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem osób zdrowych, uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka oraz propagowanie idei wolontariatu w naszej gminie. Zauważyła, że chociaż Piknik Integracyjny organizowany jest po raz pierwszy, to w przyszłości powinna to być impreza cykliczna. Pani Wójt zaapelowała o większą wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Na cały dzień zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

 


REKLAMA





Pierwsza część pikniku odbyła się w Szkole Podstawowej w Kańkowie. Gospodarze na czele z dyrektorem Panią Bożeną Borową przygotowali placówkę do przyjęcia gości szczególnie tych, którzy otrzymali imienne zaproszenia. Przybyli goście zostali podzieleni na cztery grupy i pod opieką wolontariuszy, od godziny 11:00 do godziny 13:00, uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych. Każda grupa wzięła udział w czterech różnych zajęciach, które przeprowadzili wolontariusze. W tym czasie rodzice dzieci oraz ich opiekunowie mogli spędzić czas na rozmowie ze sobą i mogli podzielić się swoimi doświadczeniami. Dzieci, które nie uczestniczyły w zajęciach korzystały z różnych atrakcji: jazdy na kucyku, gry w golfa, zabawy w  dmuchanym zamku, grilla oraz malowania twarzy.

O godzinie 14:00 wszyscy uczestnicy pikniku wzięli udział w biegu integracyjnym, który odbył się na placu za budynkiem szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i buttony. Bieg miał znaczenie symboliczne więc wszyscy,  którzy wzięli w nim udział – to zwycięzcy.

Po biegu integracyjnym przyszedł moment na wypuszczenie gołębi na znak pokoju, na znak tolerancji i wzajemnej życzliwości. Dzieci brały w rączki gołębie i wypuszczały je na wolność. 

Ostatnim elementem tej części były występy uczniów i absolwentów ze Szkoły Podstawowej
w Kańkowie oraz Gminnego Chóru Dziecięcego.            

Druga część Pierwszego Gminnego Pikniku Integracyjnego oraz Dnia Kańkowa odbyła się na placu przy OSP w Kańkowie. Wszystkich przybyłych ponownie przywitała Pani Wójt Gminy Pani Bożena Kordek oraz Sołtys sołectwa Kańkowo Pan Jan Sobieski. Dyrektor GOKiSu Pan Andrzej Sadowski przygotował scenę i zapewnił jej obsługę techniczną.

Przybyli na piknik mieszkańcy Kańkowa i okolic, wysłuchali oraz obejrzeli występy takich zespołów jak: „Banda Retro” „Kwiaty Polskie” z Chmielewa oraz „Zapominajki” z Zarąb Kościelnych. Do Kańkowa przyjechał również Radny Województwa Mazowieckiego Pan Marian Krupiński, który pozdrowił wszystkich serdecznie i pogratulował inicjatywy w organizacji tej imprezy. Poza zespołami na scenie wystąpiły także uczennice z Zespołu Szkół Gminnych w Małkini Górnej.

Na zakończenie pikniku został rozstrzygnięty konkurs na wiersz lub piosenkę o Kańkowie i Gminie Małkinia Górna. Do konkursu zgłosili się: zespół „Przebojowe Trio” z piosenką o Kańkowie, Jan Sobieski – wiersz, Marta Suchcicka – wiersz oraz Monika Siwek – piosenka. Komisja konkursowa zdecydowała, że wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce i nagrodzili artystów „amatorów” nagrodami książkowymi. Od godziny 20:00 rozpoczęła się dyskoteka z Dj-em, która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: dyrektorowi, nauczycielom oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Kańkowie za pracę przy organizacji Pierwszego Gminnego Pikniku Integracyjnego. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy przygotowali szkołę do zajęć, prowadzili zajęcia oraz przygotowali uczniów i młodzież do występów artystycznych.

Głównymi sponsorami była firma PROSPRECO oraz Jeronimo Martins Polska S.A. Biedronka. Szczególne słowa podziękowania należą się sołtysowi Panu Janowi Sobieskiemu, radzie sołeckiej oraz wszystkim tym, dzięki którym uczestnicy pikniku mogli skorzystać z grilla lub innych potraw przygotowanych przez miejscowe kucharki.

Inni sponsorzy, którzy włączyli się w organizację Pierwszego Gminnego Pikniku Integracyjnego i Dnia Kańkowa to: Waldemar Romanik „Szlachecki Bruk”, Marian i Józef Długoborscy „DŁUGI-TRANS”, Stanisław Jagiełło Transport, Dariusz Łazarecki, Andrzej Najgrodzki Prezes Zarządu Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Halina Polak „POL-MEBEL”, Iwona Sawecka, Sylwestr Skonieczny, Andrzej Polak, Józef Jagiełło, Rafał Barciński, Wojciech Gromek oraz Paweł Tarnowski.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcia są do obejrzenia na www.malkiniagorna.pl

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!