Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_294_16777215_00_images_herb_malkinia.pngW dniu 22 września (w piątek) 2017 roku po raz kolejny będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. To inicjatywa, która ma na celu pokazać, jak wielkie znaczenie w naszym codziennym życiu ma troska o ekologię. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska. 

Europejski Dzień bez Samochodu, to przede wszystkim doskonała okazja, aby spróbować zmienić swoje przyzwyczajenia i z samochodu przesiąść się na przykład na rower. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jaki poważny problem stanowi smog, który w istocie jest efektem działań ubocznych człowieka. Dzień bez samochodu to jedynie ułamek tego co możemy zrobić dla środowiska, a co za tym idzie dla siebie samych i przyszłych pokoleń. To akcja, która właściwie nic nas nie kosztuje, a wymaga jedynie odrobinę dobrej woli.

Środki transportu drogowego przyczyniają się do powstawania 25 % ogólnej emisji pyłów zawieszonych. Choćby z tego względu warto raz do roku zrezygnować z samochodu na rzecz spaceru, roweru, czy też środków komunikacji miejskiej. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza niszczy ludzki organizm w podobnym stopniu, jak palenie papierosów. Problem zanieczyszczonego powietrza staje się coraz bardziej powszechny i stanowi realne zagrożenie dla naszego zdrowia.

W tym roku do wzięcia udziału w akcji również serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Małkinia Górna.

 

Wójt Gminy Małkinia Górna
Bożena Kordek

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd