Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo.

 

b_250_285_16777215_00_images_zdjecia2015_jan-pawel-ii.jpgDrugiego kwietnia przypada 10 rocznica śmierci  św.  Jana Pawła II. Papież Polak, 264. następca św. Piotra, zmarł  w wieku 84 lat w Rzymie. Zgon nastąpił o 21:37. Pontyfikat  Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa.

 

Przy łożu zmarłego w papieskich apartamentach byli najbliżsi współpracownicy Ojca Świętego m.in.: abp Stanisław Dziwisz osobisty sekretarz papieża, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się Janem Pawłem II na co dzień siostry sercanki.

 

W niedzielę, 12 kwietnia  2015 roku o godzinie 18.00 przy pomniku Jana Pawła II   odbędzie się uroczysta Msza Święta upamiętniająca 10-tą rocznicę śmierci Ojca Świętego. Jest  to również Niedziela Miłosierdzia  Bożego.

Serdecznie zapraszam  do wzięcia udziału
w uroczystościach  rocznicowych.

Wójt Gminy Małkinia Górna
Bożena Kordek  

 

 

   


REKLAMA

Our website is protected by DMC Firewall!