Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_167_16777215_00_images_zdjecia_2017_swiatowy_dzien_bez_tytoniu_IMG_12561.jpgW związku z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, w dniu 31 maja w Zespole Szkół im. St. Staszica w Małkini odbyło się spotkanie edukacyjne dla młodzieży szkolnej,  w którym uczestniczyli przedstawiciele Sanepidu i Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Prowadzone były rozmowy nt. szkodliwości palenia papierosów, oraz omówiono  konsekwencje  prawne jakie niesie za sobą  palenia tytoniu w miejscu publicznym. W związku ze zbliżającymi się wakacjami  omówiono również zasady bezpieczeństwa  podczas letniego wypoczynku. 

Młodzież obejrzała  krótki film edukacyjny pt. „ Narkytyki. Dopalacze”,  mówiący o zagrożeniach zdrowotnych wynikających z zażywania środków psychoaktywnych. Na zakończenie młodzież szkolna mogła skorzystać ze stoiska informacyjno- pomiarowego, przy którym  można było zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu i zważyć się. Młodzież otrzymała ulotki profilaktyczne  ze stosownym poradnictwem.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd