W minioną sobotę czwórka naszych zawodników wystartowała na Mistrzostwach Europy Kyokushin w Rzeszowie. Wszyscy wrócili z medalami!!!! Magda Baczewska zdobyła mistrzowskie złoto w kumite juniorów mł. -50 kg, Julia Skwierczyńska została wicemistrzynią Europy w kategorii juniorek - 50 kg. Dominika Wojewódzka wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych -55kg. Maciej Grabowski w kata juniorów wywalczył brązowy medal. Poziom sportowy turnieju europejskiego był bardzo wysoki i o każdy medal trzeba było ciężko zawalczyć.

W zawodach wzięło udział 430 zawodników z 14  państw: Algierii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Grecji , Iranu, Litwy, Niemiec, Węgier, Nepalu, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji i Ukrainy. Przydało się więc doświadczenie naszych zawodników z poprzednich międzynarodowych startów.

Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie.  Walki przebiegały sprawnie i nie było niepotrzebnych przerw w zawodach. W tym dużym europejskim turnieju mogliśmy wziąć udział dzięki uprzejmości  organizacji Kyokushin WKB. Dziękujemy organizatorowi sensei Dariuszowi  Burdzie  i shihan Pawłowi Juszczykowi za umożliwienie naszym zawodnikom startu w tej imprezie.

Our website is protected by DMC Firewall!