Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_241_16777215_00_images_policja.jpgW związku z występującymi od rana intensywnymi opadami śniegu w naszym powiecie apelujemy do kierujących o  ostrożność podczas jazdy. Spadająca temperatura oraz towarzyszące jej opady śniegu powodują,że powierzchnia jezdni jest śliska. W związku z tym apelujemy do kierujących o zmniejszenie prędkości a zwiększenie odległości od aut jadących przed nami tak aby zahamować i uniknąć zderzenia.

Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy poruszają się jezdnią bez chodnika.



 

Warto używać odblaski również na obszarach zabudowanych gdzie wieczorem ulica nie jest oświetlona i brakuje chodnika. Rowerzystom przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu jednośladu w postaci świateł z przodu i tyłu. Kamizelka odblaskowa dodatkowa poprawi widoczność i bezpieczeństwo rowerzystów na drodze.


Występujące od rana intensywne opady śniegu wpływają na pogorszenie warunków panujących na drodze. Po opadach śniegu oraz przymrozkach drogi będą śliskie wtedy dla własnego bezpieczeństwa należy dostosowywać prędkość do warunków atmosferycznych. Jednak zanim wyjedziemy samochodem pamiętajmy aby go odśnieżyć.
Kierowcy w pośpiechu nie zawsze pamiętają o odpowiednim przygotowaniu auta do jazdy szczególnie po opadach śniegu i przymrozkach.
Niestety nadal na naszych drogach można zauważyć przejeżdżające samochodem, zasypane śniegiem. Zdarza się również ,że na dachu zalega śnieg a czasami nawet lód. Kierowcy ciężarówek i osobówek nie zdają sobie sprawy, że jazda takim autem stwarza zagrożenie nie tylko dla nich ale i innych osób. Szczególnie niebezpieczne są zalegające kawałki lodu na dachu ciężarówki/naczepy które spadają na auta jadące za nią. Natomiast zaszronione szyby ograniczają pole widzenia, a zasypane światła ograniczają naszą widoczność dla innych kierowców.

 
Przypominamy wszystkim kierowcom o konsekwencjach karnych jazdy nieodśnieżonym autem. Mówi o tym art 66 Kodeksu Drogowego:
Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
1). nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;
5). zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Nie zapominajmy, że jeśli policjanci zauważą takie auto, zatrzymają je do kontroli drogowej.
Nieodśnieżone szyby,tablica rejestracyjna czy reflektory może skończyć się mandatem karnym w kwocie do 500zł.

 
W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców.  W trosce o własne bezpieczeństwo i innych a także komfort jazdy odśnieżajmy samochody. Wpłynie to na poprawę naszego bezpieczeństwa w tym trudnym zimowym okresie oraz uchroni przed konsekwencjami prawnymi.

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!