Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_debata_spoleczna_Debata_5.jpgW czwartek, 26 października, w sali LO im. Mikołaja Kopernika odbyła się debata społeczna przedstawicieli Policji i samorządu z mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku. 

Wczorajsza debata społeczna odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji, placówek edukacyjnych współpracujących z ostrowską Policją oraz lokalne media.

Debata społeczna była okazją do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w ich najbliższym otoczeniu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości wśród których byli m.in. Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Pan Marcin Grabowski oraz Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński.

Kolejnym punktem debaty było przedstawienie stanu bezpieczeństwa przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pana podinsp. Mirosława Olszewskiego. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Pan podkom. Tomasz Krajewski. Pan Naczelnik omówił sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jedna z osób uczestniczących w debacie miała okazję spóbować jak działa mapa zaznaczając zagrożone miejsce. Kolejną częścią wystąpienia Pana Naczelnika była prezentacja aplikacji Moja Komenda oraz założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas” który przybliża rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku. Na zakończenie Pan podkom. Tomasz Krajewski przedstawił działania profilaktyczne realizowane przez ostrowskich policjantów które skierowane są do najmłodszych i starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego.

 

Ostatnią część debaty stanowiło zgłaszanie problemów przez mieszkańców powiatu ostrowskiego które w większości dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie zgłoszenia zostały zapisane i przekazane do realizacji do poszczególnych komórek.

 

Przekazano również słowa podziękowania dla dzielnicowych z terenu miasta za zaangażowanie podczas rezalizowania zadań służbowych.

 

Na debatę przygotowano stoisko z materiałami dot. m.in. oszustw metodą na policjanta/wnuczka oraz jak nie paść ofiarą kieszonkowca które były dostępne dla zainteresowanych osób.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!