Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_444_16777215_00_images_zdjecia_2017_nurd_Nurd_4.jpgWczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego i Straży Pożarnej rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe a najmłodszym worki. 

 

 

Podczas prowadzonych w dniu 24 października działań o nazwie NURD ostrowscy policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez pieszych i rowerzystów zasad ruchu drogowego. Policjanci odnotowali 11 przypadków w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jeden dotyczący niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Ponadto w ramach działań wczoraj na placu u zbiegu ul. 3 -go Maja i Duboisa Policjanci wspólnie z Przedstawicielami Starostwa Powiatowego i Straży Pożarnej wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe a najmłodszym worki. Apelowali aby w trosce o własne życie i zdrowie używali kamizelek odblaskowych gdy pieszo poruszają się po jezdni po zmroku na terenie niezabudowanym. Zachęcali również rowerzystów aby oprócz obowiązkowego oświetlenia używali kamizelek podczas jazdy. Kamizelki odblaskowe i worki zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypominamy, że absolutnie zakazane jest przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. Rowerzysta powinien zatrzymać się przed przejściem i przeprowadzić jednoślad. W przypadku gdy nagle wyjedzie rowerem na przejście kierujący nie będzie miał szans na zahamowanie i dojdzie  do potrącenia, którego konsekwencje zdrowotne i prawne poniesie rowerzysta. W przypadku pieszych przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dozwolone jest w sytuacji gdy odległość od przejścia przekracza 100m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!