Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_241_16777215_00_images_policja.jpgBiuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik, w dniach od 14 do 25 czerwca br. będzie realizowało ogólnopolską kampanię pn. „Łapki na kierownicę”. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z używania podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku. 14 czerwca Komendzie Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu odbył się briefing prasowy poświęcony tej kampanii. 

 

  •  

 

W okresie realizacji kampanii, tj.  od 14 do 25 czerwca br. kierowcy, którzy mają zainstalowaną w telefonie aplikację Yanosik, w chwili gdy zadzwoni telefon otrzymają na swój aparat  żrtobliwy komunikat w formie graficznej przestrzegający przed odbieraniem rozmowy.

Funkcjonariusze chcą by kierowcy używali telefonów w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem w czasie, gdy kierują pojazdem, dlatego przypominają o kilku prostych zasadach, które mogą uratowac życie podczas jazdy samochodem;

 

  • -podczas jazdy wzrok skierowany na drogę
  • -ręce trzymane na kierownicy
  • -umysł maksymalnie skoncentrowany na jeździe

 

Pamiętajmy, że zwrócenie uwagi na coś innego na przykład na telefon, na który właśnie odebraliśmy sms i próba jej odczytania może skończyć się tragicznie. W czasie gdy uwaga kierującego będzie skupiona na telefonie, nie będzie widział tego co dzieje się na drodze, gdy spojrzy ponownie przed siebie, może być zbyt późno by uniknąć tragedii.

Policjanci przypominają też, że korzystanie z telefonu podczas jazdy w sposób niezgodny z przepisami jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wys. 200zł. Na kierowcę nałożone też zostaje 5 pkt karnych. Na Mazowszu, w roku 2016 funkcjonariusze nałożyli 2119 mandatów, za to właśnie wykroczenie, od lutego do maja tego roku: 1206.

Podczas pełnionych na drogach służb w czasie trwania akcji policjanci szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy w niedozwolony sposób korzystają z telefonu podczas jazdy.

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!