Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_188_16777215_00_images_przedszkolaki_w_bibliotece.jpgW środę, 7 października w Gminnej Bibliotece Publicznej gościły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej. Bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Zeberki” z panią Barbarą Małkowską oraz „Tygryski” z panią Ewą Mowel wraz z opiekunkami. Dzieci brały udział w lekcji bibliotecznej pt. „Zawitała do nas jesień. Wcześniej zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece i korzystania ze zbiorów. Dowiedziały się również, jak wygląda praca w bibliotece i jakie książki znajdują się na półkach. 

Dzieci miały okazję zwiedzać placówkę pociągiem, lawirując z Panią Jesień między regałami i nasłuchując, czy wszystkie woluminy już się obudziły. Następnie z uwagą wysłuchały głośnego czytania książeczek takich jak: „Jesień” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Święto kasztanów” Tony Wolfa oraz opowiadania pt. „Poszukiwanie pani jesieni” ze zbioru „Bajki dla dzieci. Wesołe przedszkole”. Na koniec spotkania Pani Jesień obdarowała każde dziecko soczystym upominkiem – rumianym jabłuszkiem. Za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały dyplom i książeczki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i radosnej atmosferze. 

Our website is protected by DMC Firewall!