Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_300_200_16777215_00_images_zdjecia_2017_dzien_otwarty_zs_malkinia2017_MSI_29.JPGPonad ćwierć tysiąca gimnazjalistów z jedenastu szkół skorzystało z zaproszenia na dzień otwarty, który został zorganizowany w Zespole Szkól im. St. Staszica.


7 kwietnia 2017 r. od godz. 11.00 do 13.00 "Staszic" był otwarty dla tegorocznych absolwentów gimnazjów. W programie dnia otwartego przewidziano spotkanie ze dyrekcją, kadrą nauczycielską, starszymi kolegami i koleżankami, zwiedzanie szkoły oraz pokaz umiejętności zawodowych uczniów Technikum Gastronomicznego.


Witając ponad 270 uczniów i nauczycieli z gimnazjów w Małkini Górnej, Prostyni, Kosowie Lackim, Łochowie, Jadowie, Sadownem, Ostrówku, Nurze, Zarębach Kościelnych i Komorowie Pani Dyrektor Iwona Kubaszewska powiedziała:,,Wybór zawodu i ścieżki kształcenia jest dla każdego młodego człowieka ważnym krokiem w kierunku samodzielności i dorosłości. Przedstawiając ofertę edukacyjną "Staszica" pragniemy pomóc absolwentom gimnazjów w dokonaniu dobrego wyboru. Obejrzyjcie film, który pozwoli Wam poczuć klimat naszej szkoły, wysłuchajcie, co o kierunkach kształcenia mówią nasi uczniowie, przyjrzyjcie się wyposażeniu klas i pracowni, pytajcie o to, co jest dla Was ważne. Mam nadzieję, że degustacja wielkanocnych potraw przygotowanych przez uczniów TG przyczyni się do utrwalenia dobrego wrażenia z naszej szkoły.”


Prezentacja oferty edukacyjnej "Staszica", zwiedzanie obiektów szkoły i zapoznanie się z bazą dydaktyczną trwało ponad półtorej godziny. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły: nietypowy błękitny "maluch" w warsztacie TS i wyposażenie pracowni TG. Gimnazjaliści pytali o możliwość zdobywania w trakcie nauki dodatkowych umiejętności, zasady odbywania praktyk zagranicznych, stypendia i perspektywy pracy. Miłym zaskoczeniem okazał się program zajęć sportowych ("biegamy, bo lubimy"), sposób finansowania wycieczek rekreacyjnych ("pieniądze na wycieczkę do Białowieży zarobiliśmy biorąc udział w zorganizowanym przez Lasy Państwowe liczeniu dzików") i bogaty program wycieczek w ramach kształcenia zawodowego ("uczniowie TG uczestniczyli w zajęciach Atelier Amaro, uczniowie TK w siedleckiej fabryce Stadlera przyjrzeli się produkcji Flirtów i GTW").


Mocnym akcentem kończącym dzień otwarty w małkińskim "Staszicu" był wiosenno-wielkanocny poczęstunek. Różnice zdań w kwestii wyższości jaj przepiórczych z kawiorem nad cykoriowymi łódeczkami z sałatką wiosenną pogodził zgodny zachwyt nad mazurkami i tortowym Pendolino.

 
 
 

MSI_1.JPG MSI_10.JPG MSI_11.JPG

MSI_12.JPG MSI_13.JPG MSI_14.JPG

MSI_16.JPG MSI_17.JPG MSI_18.JPG

MSI_19.JPG MSI_20.JPG MSI_21.JPG

MSI_22.JPG MSI_23.JPG MSI_24.JPG

MSI_25.JPG MSI_26.JPG MSI_27.JPG

MSI_28.JPG MSI_29.JPG

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd