Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Żart PRIMAAPRILISOWY

 

Oczywiście, że był to PRIMAAPRILISOWY ŻART z budową nowego boiska pod namiotem.

Ale to, że Sala gimnastyczna przy SP 2 w Małkini będzie remontowana to już nie żart.

 

Pomysł z utworzeniem klasy sportowej w SP 2 Małkinia w 2017 roku okazał się sukcesem. Dzieci w 4 klasie mają 10 godzin WF tygodniowo, dzięki czemu są coraz sprawniejsi, mocniejsi, zdrowsi. Do dyrekcji szkoły zgłaszają się kolejni świadomi rodzice, którzy również chcą, aby ich pociechy chodziły do takiej sportowej klasy. I zapewne udałoby się takie klasy tworzyć każdego roku gdyby ……. nie brak miejsc do ćwiczeń dla tak dużej rzeszy przyszłych sportowców. Sala gimnastyczna przy małkińskiej „dwójce” pęka w szwach. Na kolejne godziny WF nie ma już miejsca.

Potrzeba matką wynalazku – niedawno pojawił się ciekawy pomysł jak ten problem rozwiązać.

Radzie Gminy udało się pozyskać pieniądze na remont Sali Gimnastycznej przy tej szkole. Wreszcie dach przestanie przeciekać, zimą na Sali będzie ciepło, a latem wreszcie odpowiednio chłodno. Jednak sam remont Sali to nie wszystko. Pieniędzy starczy również na zrobienie nowego boiska przykrytego „balonem” – halą pneumatyczną (boisko pod namiotem). W „balonie” znajdą się dwa „orliki” i kort tenisowy. Nowa sala pobudowana zostanie tuż przy starej i połączona krótkim łącznikiem przez drzwi na końcu obecnej Sali.

Według założeń gminy Sala przykrywana namiotem ma być tylko na okres jesienno – zimowy. Na wiosnę i lato „balon” ma być zdejmowany, co umożliwi korzystanie z boisk młodzieży nawet w wakacje.

Dzięki temu pomysłowi będzie możliwość corocznego tworzenia w tej szkole nowej klasy sportowej o różnej specjalności. Kto wie? Może za kilka lat powstanie w Małkini SMS ?? (Szkoła Mistrzostwa Sportowego) i z tej szkoły wyjdą przyszli olimpijczycy ??

 

534ac60f6c4c7_o.jpg Hala-Balon-1.jpg boisko.jpg

slide-general.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!