Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_Przyborowie1111.jpgPodczas minionego weekendu ostrowscy policjanci prowadzili akcję pn. ''Stop Dzikim Kąpieliskom''. Jej celem było zapobieganie kąpielom osób w miejscu objętym zakazem. 

W sobotnie popołudnie ostrowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Rybackiej w Małkini Górnej oraz Społecznej Straży Rybackiej w Ostrowi Mazowieckiej prowadzili działania ''Stop Dzikim Kąpieliskom''. Dokonano kontroli trzech zbiorników po byłych żwirowniach w Przyborowiu z uwaga na przestrzeganie zakazu kąpieli. W ciągu niespełna  2 godzin policjanci nałożyli 8 mandatów karnych, przedstawiciel PSR nałożył 1 mandat karny  za brak dokumentu uprawniającego do amatorskiego połowu ryb. Ponadto przeprowadzono 31 rozmów profilaktyczno-ostrzegawczych z osobami przebywającymi w rejonie zbiorników oraz umieszczono 4 tabliczki informujące o zakazie kąpieli. Za kąpiel w miejscu objętym zakazem grozi mandat do 250 zł.

Działania przeprowadzono w ramach akcji ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą'' odbywające się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

 

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zdrowy rozsądek podczas letniego wypoczynku nad wodą. W trosce o własne życie i zdrowie wybierajmy jedynie miejsca strzeżone przez ratownika wodnego.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!