Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_141_16777215_00_images_zdjecia_2017_bezpieczny_senior_Parafia_3.jpg12 lipca zorganizowano spotkanie w ramach wspólnej inicjatywy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z Ks. Prałatem dr Janem Okułą - Proboszczem parafii p.w WNMP w Ostrowi Mazowieckiej. 

Spotkanie z osobami starszymi pt. „Bezpieczny senior w Parafii” przeprowadzono w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania omówiono metody i działania oszustów metodami m.in.: na policjanta, wnuczka, pracownika elektrowni, hydraulika, pracownika opieki społecznej oraz weterynarii. Ponadto przestrzegano osoby starsze aby nie podpisywały umów np. na dostawę energii elektrycznej oraz usług teleinformatycznych itp. w pośpiechu i bez konsultacji z członkami rodziny.

Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną pt. „Oszustwo na Policjanta - analiza przypadków z terenu miasta Ostrów Mazowiecka”, ponadto wykorzystano filmy edukacyjne pn. „Nie daj się złowić na wnuczka”, „Policja ostrzega nie daj się oszukać metodą na Policjanta”, „Policja ostrzega nie daj się oszukać metodą na wnuczka”, oraz inne materiały dostępne w internecie.

Podczas spotkania seniorzy czynnie uczestniczyli zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa osób starszych.

Na koniec zaapelowano wspólnie z księdzem dziekanem do seniorów o przekazanie nabytych informacji podczas spotkania osobom najbliższym oraz znajomym kolegom i koleżankom.

 

Our website is protected by DMC Firewall!