Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_241_16777215_00_images_policja.jpgZ prowadzonych analiz wynika, iż jednym z problemów i zagrożeń współczesnej motoryzacji jest uczestnictwo w ruchu drogowym nie tylko osób nietrzeźwych ale także będących pod działaniem środków odurzających i działających podobnie do alkoholu. 

Zagrożenie w ruchu drogowym, jakie powodują nietrzeźwi kierujący jest zjawiskiem mającym bardzo negatywny wydźwięk społeczny. Częstość ujawniania tego typu przypadków na naszych drogach nadal wskazuje na potrzebę podejmowania zdecydowanych działań ze strony Policji oraz wyrobienia przekonania wśród kierujących, że jazda pod wpływem alkoholu jest zjawiskiem szkodliwym i społecznie nieakceptowanym.
W czasie prowadzonych działań policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców a także w uzasadnionych przypadkach wykonywać testy na zawartość substancji psychoaktywnych.
Apelujemy do kierowców o rozwagę, nie wsiadanie do pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.
Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grożą konsekwencje karne oraz utrata prawa jazdy.
Kierujący pod wpływem alkoholu narażają nie tylko swoje zdrowie i życie ale także zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego.
Podejmowane przez Policję działania maja na celu zapobieganie uczestnictwu w ruchu nietrzeźwych kierowców, zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd